HaberlerSağlıkCovid-19 hastaları için plazma bağışı çağrısı

Covid-19 hastaları için plazma bağışı çağrısı

Batman İl Sağlık Müdürü Doktor Mehmet Hakan Pamukçu, yeni tip Coornavirus’e (Covid-19) yakalananların tedavisi için hastalığı atlatan vatandaşlara immün plazma bağışında bulunmaları çağrısında bulundu.

Covid-19 hastaları için plazma bağışı çağrısı

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Pamukçu, kentteki hastanelerde yatan Covid-19 hastalarına yönelik stoklarının sınırlı olduğuna dikkat çekti.

Plazma bağışı yaparak bir insanın hayatının kurtarılmasına vesile olunabileceğini belirten Pamukçu, “Batman’da hastanelerimizde yatan Covid-19 hastalarına yönelik stoklarımız çok sınırlı. Plazma bağışı yapıp siz de bir hayat kurtarabilirsiniz. Unutmayın yatan hastalar sizin de anneniz, babanız veya çocuğunuz olabilir. Siz de plazma bağışı yaparak, bir hastamıza kan olun, can olun. Kanver.org adresinden alacağınız randevu sizi sokağa çıkma yasağından muaf tutacaktır.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER