HaberlerSağlıkCovid-19 hastaları için plazma bağışı çağrısı

Covid-19 hastaları için plazma bağışı çağrısı

Batman İl Sağlık Müdürü Doktor Mehmet Hakan Pamukçu, yeni tip Coornavirus’e (Covid-19) yakalananların tedavisi için hastalığı atlatan vatandaşlara immün plazma bağışında bulunmaları çağrısında bulundu.

Covid-19 hastaları için plazma bağışı çağrısı

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Pamukçu, kentteki hastanelerde yatan Covid-19 hastalarına yönelik stoklarının sınırlı olduğuna dikkat çekti.

Plazma bağışı yaparak bir insanın hayatının kurtarılmasına vesile olunabileceğini belirten Pamukçu, “Batman’da hastanelerimizde yatan Covid-19 hastalarına yönelik stoklarımız çok sınırlı. Plazma bağışı yapıp siz de bir hayat kurtarabilirsiniz. Unutmayın yatan hastalar sizin de anneniz, babanız veya çocuğunuz olabilir. Siz de plazma bağışı yaparak, bir hastamıza kan olun, can olun. Kanver.org adresinden alacağınız randevu sizi sokağa çıkma yasağından muaf tutacaktır.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Elâzığ'da yapılan ameliyatın videosu ESGO eğitim videoları arasına girdiElâzığ'da yapılan ameliyatın videosu ESGO eğitim videoları arasına girdiAdıyaman sağlık ekibi 8 yeni ambulansa kavuştuAdıyaman sağlık ekibi 8 yeni ambulansa kavuştuPandemi sürecinde gribal enfeksiyon oranları düştüPandemi sürecinde gribal enfeksiyon oranları düştüElâzığ'da sağlık çalışanlarının ardından öncelikli kişiler için de aşılama başladıElâzığ'da sağlık çalışanlarının ardından öncelikli kişiler için de aşılama başladıSağlık çalışanlarına getirilen izin kısıtlaması kaldırıldıSağlık çalışanlarına getirilen izin kısıtlaması kaldırıldı
SIRADAKİ HABER