HaberlerSağlıkCovid-19’dan yatan hastalar aşı hakkına rağmen aşı yaptıramayanlardır!

Covid-19’dan yatan hastalar aşı hakkına rağmen aşı yaptıramayanlardır!

Batman İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vaka sayısında Batman’ın, Türkiye’deki en iyi 5 ilden biri olduğu belirtildi.

Covid-19’dan yatan hastalar aşı hakkına rağmen aşı yaptıramayanlardır!

En iyi 5 il arasında olmasına rağmen kentte vaka sayısında ciddi bir yükselişin olduğuna dikkat çeken İl Sağlık Müdürlüğü, bunun nedeninin aşı hakkı olmalarına rağmen aşılarını yaptırmayanlardan kaynaklandığını ifade etti.

Hastanede Covid-19’dan yatan hastaların büyük bir kısmının aşı hakkı olmasına rağmen aşısını yaptırmayan kişilerin oluşturduğuna işaret eden İl Sağlık Müdürlüğü, halkı aşı yapmaya davet etti.

Covid-19’dan yatan hastalar aşı hakkına rağmen aşı yaptıramayanlardır!

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Haftalık 100 bin kişide vaka sayısında Batman Türkiye’deki en iyi 5 ilden biri olmakla beraber vaka sayımızdaki yükseliş bizleri tedbirleri arttırmaya ve aşılamaya daha sıkı sarılmaya davet ediyor. Hastanede Covid-19’dan yatan hastaların büyük kısmını aşı hakkı olmasına rağmen aşısını yaptırmayan kişiler oluşturmakta. Lütfen aşı hakkı olan büyüklerimizi aşıya yönlendirelim. Unutmayın ki, her şeyin başı sağlık sağlığın başı aşı.”

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER