HaberlerSağlıkCoronavirus'e karşı başlatılan aşı uygulaması devam ediyor

Coronavirus'e karşı başlatılan aşı uygulaması devam ediyor

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer verdiği aşı tablosuna göre ülkede bugüne kadar yapılan Coronavirus aşısı sayısı 11 milyon dozu geçti.

Coronavirus'e karşı başlatılan aşı uygulaması devam ediyor

Sağlık Bakanlığının covid19asi.saglik.gov.tr internet sitesindeki verilere göre toplam aşılama 11,1 milyonu aştı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından "Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından 14 Ocak'ta Coronavirus'e karşı başlatılan aşı uygulaması devam ediyor.

Birinci doz aşı yapılanların sayısı 7 milyon 894 bini aşarken, 3 milyon 115 bin kişiye de ikinci doz aşı yapıldı.

Şu an devam eden 65 yaş üstündekilerin aşılanmasının ardından aşı uygulamasında ikinci aşamaya geçilecek. İkinci aşamada savunma, emniyet ve adalet personeli, zabıtalar ile özel güvenlikçiler aşılanacak.

İkinci aşamada 65 yaş altındakiler de aşılanmaya başlanacak.

Coronavirus'e karşı başlatılan aşı uygulaması devam ediyor

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER