HaberlerSağlıkCoronavirus aşılamasında ikinci aşamaya geçiliyor

Coronavirus aşılamasında ikinci aşamaya geçiliyor

İlk aşamada aşılanan sağlık çalışanları ile huzurevlerinde yaşayanlardan 28 günlük süreleri dolanlar, ikinci doz aşılarını olabilecek.

Coronavirus aşılamasında ikinci aşamaya geçiliyor

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından "Acil Kullanım Onayı" verilmesinin ardından Coronavirus'e karşı başlatılan aşı uygulaması devam ediyor.

14 Ocak'ta ülke genelinde başlatılan aşılama çalışmaları kapsamında bugüne kadar 2 milyon 700 binden fazla kişiye aşının ilk dozu yapıldı.

Bu hafta içerisinde ikinci doz aşıların uygulamasına da başlanacak. İlk aşamada aşılanan sağlık çalışanları ile huzurevlerinde yaşayanlardan 28 günlük süreleri dolanlar, ikinci doz aşılarını olabilecek.

Sağlık Bakanlığının "covid19asi.saglik.gov.tr" internet sitesinde, aşılananların sayısı il il anlık olarak takip edilebiliyor.

İLGİLİ HABERLER

"Haftalık Tematik Denetimler" devam ediyor"Haftalık Tematik Denetimler" devam ediyorAdıyaman'da 105 ev karantinaya alındıAdıyaman'da 105 ev karantinaya alındıSağlıklı bir hayat için daha az tuz tüketilmesi çağrısıSağlıklı bir hayat için daha az tuz tüketilmesi çağrısı10 milyon doz Covid-19 aşısı yapıldı10 milyon doz Covid-19 aşısı yapıldıBalıkesir Valisi Şıldak: "İlçelerimizde mutasyonlu vaka sayıları yükseliyor"Balıkesir Valisi Şıldak: "İlçelerimizde mutasyonlu vaka sayıları yükseliyor"
SIRADAKİ HABER