HaberlerSağlıkÇocuk acil ve çocuk servisi hizmete girdi

Çocuk acil ve çocuk servisi hizmete girdi

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Çocuk Acil ve Çocuk Servisi de aktarılarak hizmet vermeye başladı.

Çocuk acil ve çocuk servisi hizmete girdi

İlk etapta 19 polikliniğin hizmet vermeye başladığı Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Acil ve Çocuk Servisi de hasta kabul etmeye başladı.

Batman Bölge Devlet Hastanesi ile yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin birleştirilerek 810 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürülmesinin ardından ilk etapta 5 çocuk polikliniği, 3 kadın doğum polikliniği, perinatoloji polikliniği, jinekolojik onkoloji polikliniği, çocuk allerji ve immünoloji polikliniği, çocuk nöroloji polikliniği, 4 cildiye polikliniği, 3 çocuk psikiyatri polikliniklerinde hasta kabulüne başlanan sağlık tesisinde 29 Aralık tarihi itibariyle Çocuk Acil Servisi ve Çocuk Servisi hizmetleri de eklendiği belirtildi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tam kapasite ile faaliyete geçebilmesi için çalışmaların ise aralıksız devam ettiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER