HaberlerSağlıkCizre'de Kızılay Gönüllü Merkezi hizmete açıldı

Cizre'de Kızılay Gönüllü Merkezi hizmete açıldı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Türk Kızılay Derneğince gönüllülük kültürünü geliştirmek amacıyla kurulan Gönüllü Merkezi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın katılımıyla hizmete açıldı.

Cizre'de Kızılay Gönüllü Merkezi hizmete açıldı

Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü bünyesinde Cizre'de gönüllülük kültürünü geliştirme, yeni gönüllü kazanımı sağlama ve bu gönüllülerle yapılacak faaliyetlerin sayılarını artırarak Cizre yerelinde afet ve insani yardım başta olmak üzere Kızılay'ın ana faaliyet alanlarına katkı sunacak gönüllü kapasitesini oluşturmayı amaçlayan Cizre Gönüllüler Merkezi'nin açılışı; Bakan Ersoy ve Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık tarafından yapıldı.

Ersoy, Cizre Gönüllü Merkezi'nin çocuklara ve gençlere hizmet vereceğini ifade ederek eğitim, bilim ve çalışma odaları, kütüphane, spor odası, kafeterya, yemekhane ve mescit gibi birçok hizmet sunan gönüllülük merkezinden tüm Şırnaklıların yararlanacağını kaydetti.

“Şırnak'ın turizm değerlerini öne çıkaracağız”

Şırnak'ın genç nüfusun en yoğun olduğu şehirlerden biri olduğunu anımsatan Ersoy, "Bakanlığımızın projeleri kapsamında turizmi 81 vilayete yaymak var. Şırnak'ın turizm değerlerini öne çıkaracağız. İlk başta arkeolojik ve kültürel değerleriyle başlayacağız, sonra turizm değerlerini ön plana çıkararak turizm pastasından hak ettiği payı alması için bakanlık olarak çalışacağız."

Ersoy, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Gönüllülük eğitimleri, gönüllülük atölyeleri, gönüllülük temelli sosyal girişimcilik projeleri Kızılayın sahadaki tüm insani yardım programlarına gönüllü olarak katılımın nasıl olacağı ile ilgili eğitimlerin verildiği çok önemli çok faydalı merkez.

Kızılay çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Hayata geçirilmesinde emeği geçen Genel Başkan Sayın Dr. Kerem Kınık ve yönetim kurulu üyelerine, Genç Kızılay Yönetim Kuruluna ve şube müdürüne, emek sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık da bu topraklarda 153 yıldır hizmet ettiklerini belirterek bu bölgedeki gayret ve hizmetlerinin bir buçuk asırdır kesintisiz devam ettiğini söyledi.

Kızılay’ın gücünü gönüllerinden ve bağışçılarından aldığını dile getiren Kınık "Bu büyük güç ile geçen sene 18 milyon 500 bini yurt dışında olmak üzere 37 milyon kişiye yardımların ulaştırıldığını; Afet, toplumsal sağlığın iyileştirilmesi, yoksulluğun ortadan kaldırılması, dayanışma konusunda yüzlerce, binlerce proje ile bütün iller ve ilçelerdeki şubeler, temsilcilikler, 300 bine yaklaşan gönüllüleri ile gayret gösterdiklerini" belirtti.

2030 stratejisi için hedeflerinin 2 milyon aktif Kızılay gönüllüsüne ulaşmak olduğunun altını çizen Kınık, bu amacımıza ulaşmak için bugün Cizre Gönüllü Merkezi'mizi açtıklarını vurguladı. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER