HaberlerSağlıkÇanakkale'de 4 köy karantinaya alındı

Çanakkale'de 4 köy karantinaya alındı

Çanakkale'nin merkeze bağlı Işıklar, Karacaören, Saraycık ve Yapıldak köyleri, Coronavirus tedbirleri kapsamında karantina altına alındı.

Çanakkale'de 4 köy karantinaya alındı

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Merkez ilçe Işıklar köyü, Karacaören köyü (Köy ikamet alanında), Saraycık köyü ve Yapıldak köyünde (Saltuk Mahallesi hariç) 9 Nisan 2021 Cuma günü saat 00.00 itibariyle 14 gün süreyle, saptanan Coronavirus (Covid-19) vakalarının yayılımını engellemek, halk sağlığını korumak amacıyla; 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha kanununun 27. ve 72. maddeleri doğrultusunda karantina altına alınmıştır."

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER