HaberlerSağlıkBugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak

Bugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak

Bugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşların bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacak.

Bugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak

Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Covıd-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi"ne göre birinci aşamada yer alan sağlık çalışanlarının aşılanmasına devam ediliyor.

Sağlık çalışanlarının ardından engelli ve yaşlı bakımevlerinde kalanların ve personelin aşılanmasına başlanacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konu ile ilgili sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada "Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Yarından (bugün) itibaren Huzurevleri ve Bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacak. Aynı zamanda 90 yaş üzeri vatandaşlarımız için de program yarın (bugün) başlıyor." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER