HaberlerSağlıkBugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak

Bugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak

Bugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşların bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacak.

Bugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak

Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Covıd-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi"ne göre birinci aşamada yer alan sağlık çalışanlarının aşılanmasına devam ediliyor.

Sağlık çalışanlarının ardından engelli ve yaşlı bakımevlerinde kalanların ve personelin aşılanmasına başlanacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konu ile ilgili sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada "Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Yarından (bugün) itibaren Huzurevleri ve Bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacak. Aynı zamanda 90 yaş üzeri vatandaşlarımız için de program yarın (bugün) başlıyor." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Aksaray'da yarın bir belde karantinaya alınacakAksaray'da yarın bir belde karantinaya alınacakDiyarbakır'da tarihi On Gözlü Köprü'deki yoğunluk korkuttuDiyarbakır'da tarihi On Gözlü Köprü'deki yoğunluk korkuttuİllere göre haftalık vaka sayısının güncel haritası açıklandıİllere göre haftalık vaka sayısının güncel haritası açıklandıHalk ve esnaf kısıtlamaların kaldırılmasından memnunHalk ve esnaf kısıtlamaların kaldırılmasından memnunYeme içme yerleri ile kahvehanelerde denetimler sürüyorYeme içme yerleri ile kahvehanelerde denetimler sürüyor
SIRADAKİ HABER