HaberlerSağlıkBir haftada vakanın en çok azaldığı il Bitlis oldu

Bir haftada vakanın en çok azaldığı il Bitlis oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir haftada 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok azalan ve artan 5 ili açıkladı.

Bir haftada vakanın en çok azaldığı il Bitlis oldu

Bakan Koca'nın sosyal medya Twitter hesabında yaptığı paylaşıma göre bir haftada en çok vakanın arttığı il Bilecik olurken, en çok azalan il ise Bitlis oldu.

Paylaşımında Koca "Geçen haftaya göre bir haftada 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz, Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale. En çok azalan illerimiz ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Tedbir ve kısıtlamalara uyum aşı ile birlikte en büyük gücümüz." ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep Valisi Gül, aşı olan yaşlıları ziyaret ettiGaziantep Valisi Gül, aşı olan yaşlıları ziyaret ettiCoronavirus aşısı yapanların sayısı 7,7 milyonu geçtiCoronavirus aşısı yapanların sayısı 7,7 milyonu geçtiCoronavirus Bilim Kurulu bugün toplanıyorCoronavirus Bilim Kurulu bugün toplanıyorDünya genelinde Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 2,5 milyonu geçti Dünya genelinde Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 2,5 milyonu geçtiTürkiye'de son 24 saatte 9 bin 561 Coronavirus vakası tespit edildi Türkiye'de son 24 saatte 9 bin 561 Coronavirus vakası tespit edildi
SIRADAKİ HABER