HaberlerSağlıkBir haftada vakanın en çok azaldığı il Bitlis oldu

Bir haftada vakanın en çok azaldığı il Bitlis oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir haftada 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok azalan ve artan 5 ili açıkladı.

Bir haftada vakanın en çok azaldığı il Bitlis oldu

Bakan Koca'nın sosyal medya Twitter hesabında yaptığı paylaşıma göre bir haftada en çok vakanın arttığı il Bilecik olurken, en çok azalan il ise Bitlis oldu.

Paylaşımında Koca "Geçen haftaya göre bir haftada 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz, Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale. En çok azalan illerimiz ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Tedbir ve kısıtlamalara uyum aşı ile birlikte en büyük gücümüz." ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER