HaberlerSağlıkBir haftada vakanın en çok azaldığı il Bitlis oldu

Bir haftada vakanın en çok azaldığı il Bitlis oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir haftada 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok azalan ve artan 5 ili açıkladı.

Bir haftada vakanın en çok azaldığı il Bitlis oldu

Bakan Koca'nın sosyal medya Twitter hesabında yaptığı paylaşıma göre bir haftada en çok vakanın arttığı il Bilecik olurken, en çok azalan il ise Bitlis oldu.

Paylaşımında Koca "Geçen haftaya göre bir haftada 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz, Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale. En çok azalan illerimiz ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Tedbir ve kısıtlamalara uyum aşı ile birlikte en büyük gücümüz." ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER