HaberlerSağlıkBingöl Gazeteciler Cemiyetinden kan bağışına destek

Bingöl Gazeteciler Cemiyetinden kan bağışına destek

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti, Kızılay Kan Bağış Tırını ziyaret ederek kan bağışında bulundu. Gazetecilerin destek verdiği kan bağışı etkinliğinde farkındalık oluşturmak istendi.

Bingöl Gazeteciler Cemiyetinden kan bağışına destek

Diyarbakır Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi Kan Bağış Tırı, Genç Caddesi Saat Kulesi önündeki kan bağış kampanyasına Bingöl Gazeteciler Cemiyeti destek verdi.

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, Cemiyet Sekreteri Ali Yıldırım, Cemiyet Saymanı Ahmet Dengeşik ile cemiyet üyeleri kan bağışında bulundu.

"Kan bağışı hayat kurtarır"

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, cemiyet olarak sosyal sorumluluk gerektiren projelerin içinde yer almaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Arda, "Kan her zaman ihtiyaçtır. Mesleği gereği sürekli kamera ve fotoğraf makinesinin arkasında bulunan basın mensuplarımız bu noktada bir farkındalık oluşturarak böylesi önemli bir faaliyete destek oluyorlar. İhtiyacı olan vatandaşlarımız bunu daha iyi anlar. Eğer bir can kurtarırsak ne mutlu bize. Kan bağışı hayat kurtarır. Kan ihtiyacı her geçen gün arttığı için vatandaşlarımız kan bağışı yapmaya devam etmelidir." diye konuştu.

Sağlıklı her vatandaşın kan vermesi gerektiğine dikkat çeken Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Sekreteri Ali Yıldırım ise, "Bizler Bingöl Gazeteciler Cemiyeti olarak farkındalık oluşturmak için Kızılay'a ve kan bekleyenlere destekte bulunuyoruz. Tüm hemşerilerimizi kan vermeye davet ediyorum." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Van Valiliğinden 65 yaş ve üzeri kişilere aşı uyarısıVan Valiliğinden 65 yaş ve üzeri kişilere aşı uyarısıTürkiye Covid-19 sürecini nasıl yönetti?Türkiye Covid-19 sürecini nasıl yönetti?Kocaeli'de Covid-19 tedbirlerine uymayan 329 kişiye para cezasıKocaeli'de Covid-19 tedbirlerine uymayan 329 kişiye para cezasıBakan Koca vaka sayısı en çok azalan ve artan illeri açıkladıBakan Koca vaka sayısı en çok azalan ve artan illeri açıkladıTürkiye'nin günlük Coronavirus tablosu açıklandıTürkiye'nin günlük Coronavirus tablosu açıklandı
SIRADAKİ HABER