HaberlerSağlıkBingöl Gazeteciler Cemiyetinden kan bağışına destek

Bingöl Gazeteciler Cemiyetinden kan bağışına destek

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti, Kızılay Kan Bağış Tırını ziyaret ederek kan bağışında bulundu. Gazetecilerin destek verdiği kan bağışı etkinliğinde farkındalık oluşturmak istendi.

Bingöl Gazeteciler Cemiyetinden kan bağışına destek

Diyarbakır Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi Kan Bağış Tırı, Genç Caddesi Saat Kulesi önündeki kan bağış kampanyasına Bingöl Gazeteciler Cemiyeti destek verdi.

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, Cemiyet Sekreteri Ali Yıldırım, Cemiyet Saymanı Ahmet Dengeşik ile cemiyet üyeleri kan bağışında bulundu.

"Kan bağışı hayat kurtarır"

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, cemiyet olarak sosyal sorumluluk gerektiren projelerin içinde yer almaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Arda, "Kan her zaman ihtiyaçtır. Mesleği gereği sürekli kamera ve fotoğraf makinesinin arkasında bulunan basın mensuplarımız bu noktada bir farkındalık oluşturarak böylesi önemli bir faaliyete destek oluyorlar. İhtiyacı olan vatandaşlarımız bunu daha iyi anlar. Eğer bir can kurtarırsak ne mutlu bize. Kan bağışı hayat kurtarır. Kan ihtiyacı her geçen gün arttığı için vatandaşlarımız kan bağışı yapmaya devam etmelidir." diye konuştu.

Sağlıklı her vatandaşın kan vermesi gerektiğine dikkat çeken Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Sekreteri Ali Yıldırım ise, "Bizler Bingöl Gazeteciler Cemiyeti olarak farkındalık oluşturmak için Kızılay'a ve kan bekleyenlere destekte bulunuyoruz. Tüm hemşerilerimizi kan vermeye davet ediyorum." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER