HaberlerSağlıkBatman Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta kabulüne başladı

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta kabulüne başladı

Batman İl Sağlık Müdürü Doktor Mehmet Hakan Pamukçu, yaptığı açıklamada, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bugün itibariyle hasta kabulüne başladıklarını söyledi.

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta kabulüne başladı

Hastaneyle ilgili bilgi paylaşan Pamukçu, 810 yataklı hastanede ilk etapta 19 poliklinik hizmetinin vereceğini aktardı.

Kademeli olarak belli branşlarda hasta kabulünün yapılacağı Batman Eğitim ve Araştırma Hastanenin bölge illere de hizmet verecek kapasiteyle donatıldığını vurgulayan Pamukçu şöyle devam etti:

5 Çocuk polikliniği, 3 kadın doğum polikliniği, perinatoloji polikliniği, jinekolojik onkoloji polikliniği, çocuk allerji ve immünoloji polikliniği, çocuk nöroloji polikliniği, 4 cildiye polikliniği, 3 çocuk psikiyatri polikliniklerine hasta kabulünün yapılmaya başlandığı hastanemizde, diğer birimlerin taşınma sürecine de peyderpey devam edilecektir. İlimizin ilk 3'üncü basamak hastanesi olan sağlık tesisimiz hem bölge halkına hem de bölge illerine de hizmet verecek kapasiteyle donatılmıştır.

Açıklamasının devamında Pamukçu, "Toplam nitelikli yatak kapasitesi 810,111 bin metrekare kapalı alanı, 215 uzman hekimi, bin 200 sağlık personeli olmak üzere toplam 2 bin 500 personeli, 170 poliklinik oda sayısı, 18 ameliyathane salonu, 130 yoğun bakım yatağı, 14 yan dal branşı ve 20’ye yakın özellikli sağlık hizmeti birimi ve son teknolojik tıbbi cihaz donanımları ile halkımızın hizmetine sunulan yeni hastanemiz ile ilimizden sevk gereklilikleri en aza indirgenecek ve sağlık turizminin de ilimizde gelişmesini sağlayacaktır. İlimizde bulunmayan, uzmanlık dallarında da hekim ve sağlık çalışanı istihdamı sağlayarak, İlimizin içinde bulunduğu bu konudaki nitelikli sağlık hizmeti verme potansiyelini daha da ileri taşıyacaktır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER