HaberlerSağlıkBatman'da Coronavirus’e karşı aşılama başladı

Batman'da Coronavirus’e karşı aşılama başladı

​Batman İl Sağlık Müdürlüğü, bakanlığın tüm hastanelerde gönderdiği Covid-19 aşısı uygulaması genelgesi doğrultusunda aşılama çalışmalarına başladı.

Batman'da Coronavirus’e karşı aşılama başladı

Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu ve Özel Hastaneler ile Toplum Sağlığı Merkezinde ve ilçe Devlet Hastanelerinde 'Aşı Uygulama Odası' oluşturup aşı uygulamalarının yapılacağı hastanelerde tüm tedbirler alındı.

Aşılama çalışmalarıyla ilgili Sağlık İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Aşı odaları, aşı için gelenlerin diğer hastalarla temas etmemesi için polikliniklerden uzak bir noktada oluşturulmuştur. Aşı olanlara, aşının ardından herhangi bir olumsuz durumda müdahale edilmesi için aşı odalarının yanında müdahale odası da bulunmaktadır. Öncelikle sağlık personeli aşılanacaktır. Hastalar birbiriyle temas etmeyecek şekilde gelip aşılarını olabileceklerdir.” denildi.

“30 dakika gözetim altında kalınıyor”

Açılamada, “Yan etki ya da alerji durumunda müdahale etmek amacıyla aşı yapıldıktan sonra 30 dakikalık sürenin hastanede geçirilmesi önerilmektedir. Olumsuzluk yaşanması halinde aşı polikliniklerinin hemen yanında müdahale odası ve gerekli ilaç bulundurulmaktadır. Kişiler e-Nabız üzerinden veya AŞILA yazıp 2023’e SMS göndermeleri halinde aşı yapılmasına uygun olanlar MHRS üzerinden randevu alarak aşı yapabileceklerdir.” ifadelerine yer verildi.  

İLGİLİ HABERLER

Aşı ihmal edilmemeli ancak en önemli tedbirin maske ve sosyal mesafe olduğu unutulmamalı!Aşı ihmal edilmemeli ancak en önemli tedbirin maske ve sosyal mesafe olduğu unutulmamalı!Kızılay Kan Bağış Aracı Palu'daKızılay Kan Bağış Aracı Palu'daTürkiye'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 25 bin 344'e yükseldiTürkiye'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 25 bin 344'e yükseldiYenidoğan, ameliyathane, doğumhane ve çocuk kardiyoloji yeni yerindeYenidoğan, ameliyathane, doğumhane ve çocuk kardiyoloji yeni yerindeDiyarbakır'da tarihi geçmiş et ürünleri ele geçirildiDiyarbakır'da tarihi geçmiş et ürünleri ele geçirildi
SIRADAKİ HABER