HaberlerSağlıkBalıkesir’de bir mahalle karantinaya alındı

Balıkesir’de bir mahalle karantinaya alındı

​Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde bir mahallede Covid-19 vakalarının görülmesi nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantina uygulaması başlatıldı.

Balıkesir’de bir mahalle karantinaya alındı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus nedeniyle ülke genelinde  birçok yerleşim yeri karantinaya alınmaya devam ediyor.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada; “Bigadiç İlçemize bağlı Güvemçetmi Mahallesinde Covid-19 vakalarının görülmesi ve çok sayıda temaslı kişi bulunması nedeniyle hastalığın yayılımını önlemek amacıyla belirtilen Mahalle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 30.12.2020 tarihinden itibaren karantina altına alınmıştır.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Kısıtlamadan muaf tutulan vatandaşlar kan bağışında bulunduKısıtlamadan muaf tutulan vatandaşlar kan bağışında bulunduAşılananların sayısı yarından itibaren il il takip edilebilecekAşılananların sayısı yarından itibaren il il takip edilebilecekMahalle halkı salgın hastalık endişesi taşıyorMahalle halkı salgın hastalık endişesi taşıyorBakanlıktan GDO'lu 2 soya ve bir mısır çeşidine onayBakanlıktan GDO'lu 2 soya ve bir mısır çeşidine onaySokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokaklarda sessizlik hâkimSokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokaklarda sessizlik hâkim
SIRADAKİ HABER