HaberlerSağlıkBakan Koca'dan Sinovac açıklaması: Hastaneye yatışları yüzde 100 engelliyor

Bakan Koca'dan Sinovac açıklaması: Hastaneye yatışları yüzde 100 engelliyor

​Sinovac aşısıyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Genel etkinlik yüzde 83,5 ve hastaneye yatışları yüzde 100 engelliyor" dedi.

Bakan Koca'dan Sinovac açıklaması: Hastaneye yatışları yüzde 100 engelliyor

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Sinovac aşısının Türkiye Faz III sonuçları açıklandı. Buna göre genel etkinlik yüzde 83,5 ve hastaneye yatışları yüzde 100 engelliyor. Klinik çalışma 10 binden fazla gönüllüde yapıldı. 9 milyon dozdan fazla aşı yapıldı. Bizim tecrübemiz de hastaneye yatışların engellendiği yönünde."  

 

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER