HaberlerSağlıkBakan Koca: Coronavirus aşısı yaptıranların sayısı 5 milyonu geçti

Bakan Koca: Coronavirus aşısı yaptıranların sayısı 5 milyonu geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 Ocak'ta ülke genelinde başlatılan Coronavirus aşılama çalışmaları kapsamında 5 milyonu geçtiklerini belirtti.

Bakan Koca: Coronavirus aşısı yaptıranların sayısı 5 milyonu geçti

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından "Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından Coronavirus'e karşı başlatılan aşı uygulaması devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamada 5 milyonu geçtiklerini belirtti.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bugün itibariyle 5 milyondan fazla aşı yaptık. Bilim Kurulumuzun oluşturduğu öncelikli grupların aşılanmasında 1. aşamayı tamamlamak üzereyiz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına övgüBakan Koca'dan sağlık çalışanlarına övgüVan Valiliğinden 65 yaş ve üzeri kişilere aşı uyarısıVan Valiliğinden 65 yaş ve üzeri kişilere aşı uyarısıTürkiye Covid-19 sürecini nasıl yönetti?Türkiye Covid-19 sürecini nasıl yönetti?Kocaeli'de Covid-19 tedbirlerine uymayan 329 kişiye para cezasıKocaeli'de Covid-19 tedbirlerine uymayan 329 kişiye para cezasıBakan Koca vaka sayısı en çok azalan ve artan illeri açıkladıBakan Koca vaka sayısı en çok azalan ve artan illeri açıkladı
SIRADAKİ HABER