HaberlerSağlıkBakan Koca 4 ilde vakaların düştüğünü açıkladı

Bakan Koca 4 ilde vakaların düştüğünü açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir, Trabzon, Samsun ve Hatay'da vaka sayılarının azaldığını belirtti.

Bakan Koca 4 ilde vakaların düştüğünü açıkladı

Bakan Koca, İzmir, Trabzon, Samsun ve Hatay'ın il Sağlık Müdürlükleri ile Halk Sağlık Başkanlarıyla görüştüğünü, her 4 ilde de günlük vaka sayısında düşüş yaşandığını ancak hastane ve yoğun bakım servislerinin yükünün hala yüksek seyrettiğini söyledi.

Koca, "İzmir’de günlük vaka sayısında son bir hafta içinde yüzde 30 azaldı. Yatak doluluk oranı yüzde 57, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 77. Trabzon’da vaka sayıları yüzde 25 düştü, yatak doluluğu yüzde 52, yoğun bakım doluluğu yüzde 72. İzmir ve Trabzon’da tedbirleri sürdürmeliyiz.

Samsun’da vaka sayısında yüzde 35 düşüş oldu. Yatak doluluğu yüzde 62, yoğun bakım doluluğu yüzde 80. Hatay’da vaka sayısında yüzde 40 düşüş gerçekleşti. Yatak doluluğu yüzde 85, yoğun bakım doluluğu yüzde 77. Samsun ve Hatay’da ağır hasta yükü yüksek. Tedbirlere ısrarla uyalım." dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER