HaberlerSağlıkBakan Koca: 335 yolcu izolasyona alındı

Bakan Koca: 335 yolcu izolasyona alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika'dan ülkemize giriş yapan 335 yolcu, testleri negatif çıksa bile izolasyona alınmıştır." dedi.

Bakan Koca: 335 yolcu izolasyona alındı

Bakan Koca, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

İngiltere’de tespit edilen koronavirüs mutasyonu üzerine 20 Aralık gecesi İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika’dan ülkemize uçuşların askıya alındığını ve o an itibariyle havada olan yolcular için de tedbirlerimizi duyurmuştuk.

Önceki gece bu ülkelerden ülkemize giriş yapan 335 yolcu sağlık kontrolünden geçirilmiş ve PCR testi yapılmıştır. Yolculara 1. ve 7. günü PCR örnekleri alınmaktadır. Testleri negatif çıksa bile tüm yolcular izolasyona alınmıştır.

14 Aralık’tan itibaren İngiltere’den gelen tüm yolcuların tespiti yapılmıştır. 4.603 yolcunun bilgileri siteme aktarılarak ikametleri ve kaldığı otellerinde izolasyona alınmışlardır. Bu yolcularımızın Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda PCR testleri yapılmaktadır.

İLGİLİ HABERLER

Restoran ve kafeler hangi saatler arasında açık olacak?Restoran ve kafeler hangi saatler arasında açık olacak?65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlaması65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlamasıDüğün ve nikâhlar nasıl yapılacak?Düğün ve nikâhlar nasıl yapılacak?Kamuda esnek çalışma dönemi sona erdiKamuda esnek çalışma dönemi sona erdiSağlık Bakanı Koca'dan 'normalleşme' açıklamasıSağlık Bakanı Koca'dan 'normalleşme' açıklaması
SIRADAKİ HABER