HaberlerSağlıkBakan Fahrettin Koca'dan "zorunlu aşı" açıklaması

Bakan Fahrettin Koca'dan "zorunlu aşı" açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Coronavirus'e karşı geliştirilen aşıların zorunlu olmayacağını belirterek "Vatandaşımızı zorlayıcı bir uygulama olmayacak." dedi.

Bakan Fahrettin Koca'dan "zorunlu aşı" açıklaması

Bakan Koca, Coronavirus'e karşı geliştirilen aşılarla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

Eski açıklamalarından birini alıntılayarak açıklama yapan Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

Aşının zorunlu olmayacağını daha önce de söylemiştim. Aşılama programımız hazır. Vatandaşımızı zorlayıcı bir uygulama olmayacak. Aşının gerekliliğini bilim insanlarımızla toplumumuza anlatarak ikna etme çabası içinde olacağız. Bunun dışında bir uygulama söz konusu olmayacak.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da 9 binin üzerinde sağlık çalışanına CoronoVac aşısı yapıldıMalatya’da 9 binin üzerinde sağlık çalışanına CoronoVac aşısı yapıldıKar nedeniyle mahsur kalan hasta UMKE ekiplerince kurtarıldıKar nedeniyle mahsur kalan hasta UMKE ekiplerince kurtarıldıCumhurbaşkanı Erdoğan: "Covid-19 aşısı yaptıran vatandaşlarımızın sayısı 1 milyonu geçti"Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Covid-19 aşısı yaptıran vatandaşlarımızın sayısı 1 milyonu geçti"Siirt'te yaşlı bakım ve engelli merkezlerinde aşılama başladıSiirt'te yaşlı bakım ve engelli merkezlerinde aşılama başladıTürkiye'de aşılananların sayısı bir milyonu geçtiTürkiye'de aşılananların sayısı bir milyonu geçti
SIRADAKİ HABER