HaberlerSağlıkAşı ihmal edilmemeli ancak en önemli tedbirin maske ve sosyal mesafe olduğu unutulmamalı!

Aşı ihmal edilmemeli ancak en önemli tedbirin maske ve sosyal mesafe olduğu unutulmamalı!

Elâzığ İl Sağlık Müdürü Cahit Polat, aşılama takviminde toplumun geneline geçiş aşaması olarak bilinen Covid-19 aşı uygulamasının üçüncü adımının 80 ve üzeri yaş grubuna yönelik başladığını belirterek, vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Aşı ihmal edilmemeli ancak en önemli tedbirin maske ve sosyal mesafe olduğu unutulmamalı!

Bilindiği üzere Covid-19 aşı uygulamasının birinci aşamasında sağlık çalışanları, ikinci aşamasında ise huzurevlerinde, bakım evlerinde kalanlar ile engelli ve 90 yaş üzerindeki vatandaşlara yönelik aşı uygulamasının ikinci adımı hayata geçirilmişti.

Konu hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Cahit Polat, yaptığı açıklamada “Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu karar ve değerlendirmeleri doğrultusunda tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de 80 yaş üzerindeki vatandaşlara yönelik evde aşı uygulamasına geçilmiştir. 80 yaş ve üzeri vatandaşlarımız, Alo 182 ve Merkezi Hekim Randevu Sistem (MHRS) uygulaması üzerinden randevu alarak Aile Hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastanelerinde aşılarını yaptırabilirler. 85 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ise randevu aldıktan sonra evlerinde aşı olmayı talep edebilecekleri gibi, yine aynı şekilde Aile Hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastanelerinde aşı olabilirler. Vatandaşlarımızın rahatlıkla aşılarını olabilmeleri için İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından her türlü tedbir alınmıştır. Aile Hekimliklerimizde, hafta içi her gün 08.oo ile 17.oo saatleri arasında aşı uygulaması yapılacaktır. Bunun yanında üniversite, özel ve kamu hastanelerinde ise hafta sonu dahil olmak üzere her gün sabah 08.oo ile gece 24.oo saatleri arasında aşı uygulaması kesintisiz devam edecektir. Evlere aşı için giden ekipte hekim ve uzman sağlık personeli tam teçhizatlı olarak hazır bulunacaktır. Burada vatandaşlarımıza tekrar seslenmek istiyorum. Aşı uygulaması çok önemli bir adımdır. Covid-19’u ülke gündeminden çıkarmak için kesinlikle aşınızı ihmal etmeyin ve mutlaka yaptırın. Ancak bunun yanında salgından korunmak için hala en önemli tedbirin maske, mesafe ve hijyen olduğunu da unutmayalım” dedi. (iLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'de son 24 saatte 11 bin 520 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de son 24 saatte 11 bin 520 yeni vaka tespit edildiBakan Koca'dan Sinovac açıklaması: Hastaneye yatışları yüzde 100 engelliyorBakan Koca'dan Sinovac açıklaması: Hastaneye yatışları yüzde 100 engelliyorAdıyaman İl Sağlık Müdürü: Hep birlikte olacağımız günler geri gelecekAdıyaman İl Sağlık Müdürü: Hep birlikte olacağımız günler geri gelecekAğrı'da safra yollarında taş bulunan bir hastaya ilk kez ERCP işlemi yapıldıAğrı'da safra yollarında taş bulunan bir hastaya ilk kez ERCP işlemi yapıldıRestoran, kafe ve pastaneler aylar sonra müşteri kabul etmeye başladıRestoran, kafe ve pastaneler aylar sonra müşteri kabul etmeye başladı
SIRADAKİ HABER