HaberlerSağlıkAradığı şifayı Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde buldu

Aradığı şifayı Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde buldu

Kalp rahatsızlığından dolayı açık kalp ameliyatı önerilen hasta, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1,5 saat süren başarılı operasyon ile sağlığına kavuştu.

Aradığı şifayı Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde buldu

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen M.A’nın (60), tetkikleri yapıldıktan sonra ana damarında tam tıkalı çatal darlığı olduğu tespit edildi.

Daha önce Ankara’da bir hastanede tedavi olan ve kalp damarları açılamayan M.A’ya doktorlar açık kalp ameliyatı yerine anjiyo olmasını tavsiye etti.

Doktorların tavsiyesi üzerine M.A, açık kalp ameliyatı yerine anjiyografi işlemle şifa buldu. M.A, Kardiyoloji Uzmanı Doktor Doğaç Okşen ve ekibince gerçekleştirilen 1,5 saatlik başarılı operasyonla sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

M.A’nın ameliyat süreci ile ilgili bilgi veren Okşen, anjiyo olması gerektiğini ve bunu kendisiyle paylaştıklarını ifade etti.

Okşen, “M.A. 60 yaşındaki hastamız, sağ olsun bize güvendi ve Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyat olmaya karar verdi. Daha önceden Ankara’da denenip açılamayan, açık kalp ameliyatı (bypass) önerilen ana damarında tam tıkalı çatal darlığı olan hastamıza yaklaşık 1,5 buçuk saat süren anjiyografi işlemiyle birlikte 2 stent takıldı. Hasta açık kalp ameliyatı olmaktan kurtuldu ve ertesi gün şifa ile taburcu oldu.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER