HaberlerSağlıkAğrı'da ilk Coronavirus aşısı sağlık çalışanlarına uygulandı

Ağrı'da ilk Coronavirus aşısı sağlık çalışanlarına uygulandı

Çin'den sipariş üzerine gelen Coronavirus aşısı, Ağrı'da sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Ağrı'da ilk Coronavirus aşısı sağlık çalışanlarına uygulandı

Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde oluşturulan aşı odalarında, sağlık çalışanları aşı olmaya başladı. Kentte sabah saatlerinde sağlık çalışanlarına uygulanan ilk aşıların ardından açıklama yapan Hastane Başhekimi Dr. Cengiz Kazdal, pandemi sürecinin başladığı ilk günden itibaren sağlık çalışanları olarak büyük bir özveri ile çalıştıklarını söyledi.

"Öncelik sağlık çalışanlarımıza tanındı"

Yapılan aşıların güvenirliliği hakkında konuşan Dr. Cengiz Kazdal, "Covid-19 sürecinin başından beri hastanede başhekim olarak görev yapıyorum. Başladığımız günden itibaren büyük bir özveri ile bütün arkadaşlarımızla beraber vatandaşlarımızın hizmetinde olduk. Olabildiğince imkânlarımızı genişleterek hastanemizin yoğun bakım imkânlarını ve servislerinin bir kısmını pandemi için ayırarak Bakanlığımızın bize önerdiği şekilde yaptık. Yakın bir zamanda hasta sayılarımızla, yoğun bakım sayılarımızı iyice kontrol altına almıştık. Aşılama ile birlikte pandemiyi daha da kontrol altına alabileceğimizi düşünüyoruz. Öncelik sağlık çalışanlarımıza tanındı. İlimize gele aşılar bugün itibari ile yapılmaya başlandı. Çalışanlarımız randevu aldıkları takdirde gelip rahatlıkla aşılarını yaptırabilirler. Bütün çalışanlarımızı, personellerimiz ve daha sonrada sırası geldiği zaman bütün vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz. Vatandaşlarımız aşıya güvenebilirler. Gerekli önlemlerin hepsinin alındığını, gerekli tedavi imkanlarımızın hepsinin sağlanacağını bilmelerini istiyoruz." dedi.

"Ağrı'da yaklaşık bin 100 hastaya kadar randevu oluşturabileceğiz"

Ağrı'da günlük bin 100 hastaya aşı yapabileceklerini kaydeden Kazdal, "Ağrı'da şu an 12 aşı polikliniği oluşturduk. Şu anda yaklaşık 4 hekim arkadaşımız ve 6 hemşire arkadaşımız alanda olacak. Bu sayının yoğunluğu ve pandemi kurallarına göre arttırılabilir. Yaklaşık 10 dakikada bir yapıldığı düşünülürse Ağrı'da yaklaşık bin 100 hastaya kadar randevu oluşturabileceğiz. Şu an sadece sağlık çalışanlarına yapıldığı için rahat ve kalabalık olmayan bir ortamda yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Aşı olan sağlık çalışanı Hilal Teryakioğu da şunları söyledi:

"Ebe olarak çalışıyorum. Risk grubu altında olan sağlık çalışanları olarak bu gün aşı olmaya başladık. Buradan ilk sıraya alındığımıza sevindik. Bu nedenle yetkililerimize teşekkür ederiz. Buradan vatandaşlarımıza aşıların gerekli bütün testlerden geçtiğini onlarında rahatlıkla aşı olabileceklerini söylüyorum. Tavsiyede ediyoruz."

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da 9 binin üzerinde sağlık çalışanına CoronoVac aşısı yapıldıMalatya’da 9 binin üzerinde sağlık çalışanına CoronoVac aşısı yapıldıKar nedeniyle mahsur kalan hasta UMKE ekiplerince kurtarıldıKar nedeniyle mahsur kalan hasta UMKE ekiplerince kurtarıldıCumhurbaşkanı Erdoğan: "Covid-19 aşısı yaptıran vatandaşlarımızın sayısı 1 milyonu geçti"Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Covid-19 aşısı yaptıran vatandaşlarımızın sayısı 1 milyonu geçti"Siirt'te yaşlı bakım ve engelli merkezlerinde aşılama başladıSiirt'te yaşlı bakım ve engelli merkezlerinde aşılama başladıTürkiye'de aşılananların sayısı bir milyonu geçtiTürkiye'de aşılananların sayısı bir milyonu geçti
SIRADAKİ HABER