HaberlerSağlıkAFAD ve UMKE ekipleri Seher nine için seferber oldu

AFAD ve UMKE ekipleri Seher nine için seferber oldu

​İnebolu ilçesine bağlı Karabey köyü İnan Mahallesi'nde ikamet eden yüksek tansiyon hastası Seher Karagözoğlu'nun rahatsızlanması üzerine ailesi, 112 acil sağlık ekiplerinden yardım istedi.

AFAD ve UMKE ekipleri Seher nine için seferber oldu

Kar yağışının etkili olduğu İnebolu’da sağlık ekipleri, yolu kardan dolayı kapalı olan hastaya ulaşabilmek için AFAD ve UMKE ekiplerinden yardım istedi.

Bunun üzerine harekete geçen AFAD ve UMKE ekipleri, paletli kar üstü aracı ile köye yaklaşık 750 metre kadar yaklaştı. Paletli kar aracı daha ileriye gidemeyince ekipler, hasta Seher Karagözoğlu’nun evine kadar yürüdü.

Evde UMKE ekiplerince ilk kontrolleri yapılan Seher nine, kar kalınlığı 1,5 metreyi bulan yerde yürümekte güçlük çekince ekipler tarafından sırtta taşındı. Karda yürümekte güçlük çekilince, Seher nine bu kez de sedyeye bağlanarak paletli kar üstü araca kadar taşındı.

Karagözoğlu, paletli kar aracı ile ilçeye kadar götürülerek burada sağlık ekiplerine teslim edildi.

Yüksek tansiyon hastası Seher nine, İnebolu Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.  

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'nin günlük Coronavirus tablosu açıklandıTürkiye'nin günlük Coronavirus tablosu açıklandıHaritada kırmızıyla işaretlenen Adıyaman'da tedbirler ve kurallar belirlendiHaritada kırmızıyla işaretlenen Adıyaman'da tedbirler ve kurallar belirlendiÇok riskli bölgede yer alan Adıyaman'da 50 ev karantinaya alındıÇok riskli bölgede yer alan Adıyaman'da 50 ev karantinaya alındıNormalleşme süreci kararı restoran ve berber esnafının yüzünü güldürdüNormalleşme süreci kararı restoran ve berber esnafının yüzünü güldürdüKulakta en sık görülen 5 hastalıkKulakta en sık görülen 5 hastalık
SIRADAKİ HABER