HaberlerSağlıkAdıyaman Valisi Çuhadar filyasyon ekiplerinin çalışmalarını denetledi

Adıyaman Valisi Çuhadar filyasyon ekiplerinin çalışmalarını denetledi

​Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Coronavirus salgınıyla mücadelede ön saflarda yer alan filyasyon ekiplerinin çalışmalarını yerinde denetledi.

Adıyaman Valisi Çuhadar filyasyon ekiplerinin çalışmalarını denetledi

Vali Mahmut Çuhadar, İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Öz’le birlikte Adıyaman Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde görev yapan filyasyon ekiplerinin çalışmalarını inceledi.

Filyasyon ekiplerinin çalıştığı büroları tek tek gezerek incelemelerde bulunan Vali Çuhadar, her birimde yürütülen çalışmalarla ilgili İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Öz ve Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlusu Dr. Hülya Doğan’dan bilgi aldı.

Vali Çuhadar, "Adıyaman’da Coronavirus testi pozitif çıkan kişilerin izolasyona alınması, temaslıların tespiti ve hastalara ilaç götürülmesi gibi görevleri yerine getiren il genelinde toplamda 296 filyasyon ekibimiz bulunmaktadır. Hafta sonu olmasına rağmen şu anda merkezde 31 ekibimiz sahada görev yapıyor. Bugün İl Sağlık Müdürümüzle birlikte Adıyaman merkez ve Kâhta ilçelerimizdeki filyasyon ekiplerimizin çalışmalarını yerinde görme ve değerlendirme imkânı bulduk. Tüm imkânlarımız ile sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Salgınla mücadelede gece, gündüz demeden takdire şayan bir fedakârlıkla ve sabırla görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Halkımızın sağlığı için bu kadar fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızın emeklerinin heba olmaması için değerli hemşerilerimizden de ricam, bu zor günlerin aşılması için mecburi kalınmadıkça evden dışarı çıkmamaları, maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen göstermeleridir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Koca il sağlık müdürleriyle görüştüBakan Koca il sağlık müdürleriyle görüştüBugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacakBugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacakSağlık çalışanlarının aşı çalışması çarşamba günü sona eriyorSağlık çalışanlarının aşı çalışması çarşamba günü sona eriyorGAÜN Başhekimi Alaşehirli: "Aşılananlarda ciddi yan etki görülmedi"GAÜN Başhekimi Alaşehirli: "Aşılananlarda ciddi yan etki görülmedi"Dicle Üniversitesi Hastanesinde Coronavirus aşısı uygulanmaya başladıDicle Üniversitesi Hastanesinde Coronavirus aşısı uygulanmaya başladı
SIRADAKİ HABER