HaberlerSağlıkAdıyaman'da gıda denetimi gerçekleştirildi

Adıyaman'da gıda denetimi gerçekleştirildi

​Covid-19 denetimleri kapsamında her hafta gerçekleştirilen "Haftalık Tematik Denetim" kapsamında Adıyaman'da gıda üretimi ve satışı yapan iş yerleri denetlendi.

Adıyaman'da gıda denetimi gerçekleştirildi

Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen denetimler İl Müdürü Nurettin Kıyas öncülüğünde yapıldı.

Konuyla ilgili Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada "İçişleri Bakanlığı'nın 03.03.2021 tarihli Dinamik Denetim Süreci konulu genelgeleri üzerine 'Haftalık Tematik Denetim' uygulamasında Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak denetimlere devam etmekteyiz. İlgili genelge üzerine İl Müdürlüğümüzce oluşturulan 8 ayrı gıda denetim ekibiyle ilimizde bulunan gıda üretim, satış ve toplu tüketim işletmelerinde denetimler yapılmaktadır. İl Müdürü Nurettin Kıyas'ın eşlik ettiği gıda denetimlerinde, işletmeler maske, sosyal mesafe ve hijyen koşulları bakımından denetlendi.

Kıyas yaptığı açıklamada, tedbirlere uyulmasının salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiğini, bu yüzden denetimlerin aralıksız süreceğini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER