HaberlerSağlıkAdıyaman'da Covid-19 kaynaklı karantinaya alma işlemi devam ediyor

Adıyaman'da Covid-19 kaynaklı karantinaya alma işlemi devam ediyor

​​​​Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 nedeniyle 29 hanenin 10 gün süreyle karantinaya alındığını bildirdi.

Adıyaman'da Covid-19 kaynaklı karantinaya alma işlemi devam ediyor

​​​​​Adıyaman'da Coronavirus (Covid-19) testi pozitif çıkan vatandaşların sayısında yeniden artış yaşanmaya başlarken karantinaya alınan hane sayısı da azaldı. Testi pozitif çıkan vatandaşların karantinaya alınması nedeniyle 29 hanenin karantinaya alındığı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada, salgının görüldüğü andan itibaren virüsün toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararının uygulamaya geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, gerekli hassasiyeti göstermeyen ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezasının uygulanacağı kaydedildi.

Açıklamanın devamında, Coronavirus nedeniyle hanenin daha karantinaya alındığı ve karantinaya alınan evlerin adreslerine valiliğin internet sitesinden ulaşılabileceği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Ağrı'da safra yollarında taş bulunan bir hastaya ilk kez ERCP işlemi yapıldıAğrı'da safra yollarında taş bulunan bir hastaya ilk kez ERCP işlemi yapıldıRestoran, kafe ve pastaneler aylar sonra müşteri kabul etmeye başladıRestoran, kafe ve pastaneler aylar sonra müşteri kabul etmeye başladıAdıyaman'dacovid-19 kaynaklı karantina devam ediyorAdıyaman'dacovid-19 kaynaklı karantina devam ediyorDiyaliz teknikerlerinden sertifikasız personel çalıştırılmasına tepkiDiyaliz teknikerlerinden sertifikasız personel çalıştırılmasına tepkiÇin aşısının etkinlik oranı belli olduÇin aşısının etkinlik oranı belli oldu
SIRADAKİ HABER