HaberlerSağlıkAdıyaman'da 102 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındı

Adıyaman'da 102 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındı

​​​​​​​​​​​​​​​​Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 nedeniyle iki günde 102 evin daha karantinaya alındığını bildirdi.

Adıyaman'da 102 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındı

Adıyaman'da Coronavirus testi pozitif çıkanların sayısında azalma yaşanırken hastanelerde yatan hasta sayısı da azaldı. Covid-19 nedeniyle aralık içerisinde karantinaya alınan hane sayısı bin 662 oldu.

Valilikten yapılan açıklamada, salgının görüldüğü andan itibaren virüsün toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararının uygulamaya geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, gerekli hassasiyeti göstermeyen ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezasının uygulanacağı kaydedildi.

Açıklamanın devamında, Coronavirus nedeniyle 166 hanenin daha karantinaya alındığı ve karantinaya alınan evlerin adreslerine valiliğin internet sitesinden ulaşılabileceği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Restoran ve kafeler hangi saatler arasında açık olacak?Restoran ve kafeler hangi saatler arasında açık olacak?65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlaması65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlamasıDüğün ve nikâhlar nasıl yapılacak?Düğün ve nikâhlar nasıl yapılacak?Kamuda esnek çalışma dönemi sona erdiKamuda esnek çalışma dönemi sona erdiSağlık Bakanı Koca'dan 'normalleşme' açıklamasıSağlık Bakanı Koca'dan 'normalleşme' açıklaması
SIRADAKİ HABER