HaberlerSağlıkA ve C vitamini kış ayında kilo almayı önlüyor

A ve C vitamini kış ayında kilo almayı önlüyor

Uzmanlar kış ayında kilo almamak için A ve C vitaminlerinin alınmasını önerdi.

A ve C vitamini kış ayında kilo almayı önlüyor
Uzmanlar kış ayında kilo almamak için  A ve C vitaminlerinin alınmasını önerdi. Özellikle hastalıklardan korunmak ve kilo artışı gibi problemlerin önüne geçebilmek adına beslenmeye dikkat edilmeli ve kış aylarında özellikle A ve C vitaminlerini tüketilmesi gerekiyor. Havuç, ıspanak, brokoli, turunçgiller gibi besinlerde fazlasıyla C vitamini ve A vitamini mevcut. A ve C vitamini antioksidan vitaminlerdir ve hastalıklara karşı vücut direncini arttırır.

Kış mevsiminde daha az aktivite yapıldığı için kilo artışı diğer aylara göre daha fazladır. Karbonhidratlardan kaçınılmalı ve C vitamini ve A vitamini ile vücuda destek sağlanmalıdır.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER