HaberlerSağlıkA ve C vitamini kış ayında kilo almayı önlüyor

A ve C vitamini kış ayında kilo almayı önlüyor

Uzmanlar kış ayında kilo almamak için A ve C vitaminlerinin alınmasını önerdi.

A ve C vitamini kış ayında kilo almayı önlüyor
Uzmanlar kış ayında kilo almamak için  A ve C vitaminlerinin alınmasını önerdi. Özellikle hastalıklardan korunmak ve kilo artışı gibi problemlerin önüne geçebilmek adına beslenmeye dikkat edilmeli ve kış aylarında özellikle A ve C vitaminlerini tüketilmesi gerekiyor. Havuç, ıspanak, brokoli, turunçgiller gibi besinlerde fazlasıyla C vitamini ve A vitamini mevcut. A ve C vitamini antioksidan vitaminlerdir ve hastalıklara karşı vücut direncini arttırır.

Kış mevsiminde daha az aktivite yapıldığı için kilo artışı diğer aylara göre daha fazladır. Karbonhidratlardan kaçınılmalı ve C vitamini ve A vitamini ile vücuda destek sağlanmalıdır.

İLGİLİ HABERLER

Uygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiTıbbi ilaç kullanmadan hastaları tedavi eden yöntem: ProloterapiTıbbi ilaç kullanmadan hastaları tedavi eden yöntem: ProloterapiBatman’da halka ‘aşı ol’ çağrısı yapıldıBatman’da halka ‘aşı ol’ çağrısı yapıldıUzmanlar sahte güneş gözlüğünün körlüğe götürebileceği uyarısında bulunduUzmanlar sahte güneş gözlüğünün körlüğe götürebileceği uyarısında bulunduGaziantep'te vaka sayılarındaki düşüş devam ediyorGaziantep'te vaka sayılarındaki düşüş devam ediyor
SIRADAKİ HABER