HaberlerSağlık85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanıyor

85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "85 yaş üzerindeki vatandaşlarımız evlerinde aşı olacaklar." dedi.

85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanıyor

Coronavirus Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı.

Aşılama süreci ve salgındaki son durumun değerlendirildiği toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, 85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bilim Kurulumuzun yaptığı değerlendirme ile yarından (bugünden) itibaren 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır. 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımız da evlerinde aşı olacaklar. Evlere aşı için giden ekibimizde hekim ve uzman sağlık personeli tam teçhizatlı olarak hazır bulunmaktadır. Aşı uygulama süresini artırsa da bu gruptaki vatandaşlarımız için en uygun şartlarda aşı yapılmasından yanayız."

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER