HaberlerSağlık85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanıyor

85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "85 yaş üzerindeki vatandaşlarımız evlerinde aşı olacaklar." dedi.

85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanıyor

Coronavirus Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı.

Aşılama süreci ve salgındaki son durumun değerlendirildiği toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, 85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bilim Kurulumuzun yaptığı değerlendirme ile yarından (bugünden) itibaren 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır. 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımız da evlerinde aşı olacaklar. Evlere aşı için giden ekibimizde hekim ve uzman sağlık personeli tam teçhizatlı olarak hazır bulunmaktadır. Aşı uygulama süresini artırsa da bu gruptaki vatandaşlarımız için en uygun şartlarda aşı yapılmasından yanayız."

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman'da 105 ev karantinaya alındıAdıyaman'da 105 ev karantinaya alındıSağlıklı bir hayat için daha az tuz tüketilmesi çağrısıSağlıklı bir hayat için daha az tuz tüketilmesi çağrısı10 milyon doz Covid-19 aşısı yapıldı10 milyon doz Covid-19 aşısı yapıldıBalıkesir Valisi Şıldak: "İlçelerimizde mutasyonlu vaka sayıları yükseliyor"Balıkesir Valisi Şıldak: "İlçelerimizde mutasyonlu vaka sayıları yükseliyor"Coronavirus aşısı yapanların sayısı 10 milyona yaklaştıCoronavirus aşısı yapanların sayısı 10 milyona yaklaştı
SIRADAKİ HABER