HaberlerSağlık80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor

80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda saat 21.00'de başlayacak kısıtlama, 4 Ocak Pazartesi sabah 05.00'te sona erecek.

80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor

Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler kısıtlama süresince 10.00 ila 17.00 saatleri arasında açık olacak. Fırın ve unlu mamul satış yerlerinde ise saat sınırlaması olmayacak.

Restoranlar sadece paket servis yapabilecek. Saat 10.00 ile 24.00 arasında paket servis yapılabilecek. Ek genelge kapsamında balıkçılar da açık olacak.

Saat 22.00'den itibaren restoran, lokanta ve diğer otel salonlarında hiçbir şekilde müzik yayınına izin verilmeyecek.

Vatandaşlar, ihtiyaçları için yürüme mesafesindeki bu işletmelere gidebilecek.

Kısıtlamadan muaf olan vatandaşlar güzergâhlarının dışına çıkamayacak.

Kısmi izinden, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altındakiler yararlanamayacak.

Şehirlerarası seyahatler sadece toplu ulaşım araçlarıyla yapılabilecek.

Bugün saat 21.00'den 1 Ocak saat 10.00'a kadar il ve ilçe merkezlerinde toplanma ve kutlama alanları olarak bilinen cadde, bulvar veya meydanlara yabancı turist girişleri de yasak olacak.

İLGİLİ HABERLER

GAÜN Başhekimi Alaşehirli: "Aşılananlarda ciddi yan etki görülmedi"GAÜN Başhekimi Alaşehirli: "Aşılananlarda ciddi yan etki görülmedi"Dicle Üniversitesi Hastanesinde Coronavirus aşısı uygulanmaya başladıDicle Üniversitesi Hastanesinde Coronavirus aşısı uygulanmaya başladıDiyarbakır Valisi Karaloğlu Coronavirus'e yakalandıDiyarbakır Valisi Karaloğlu Coronavirus'e yakalandıAdıyaman'da Covid-19 kaynaklı 17 ev karantinaya alındıAdıyaman'da Covid-19 kaynaklı 17 ev karantinaya alındıİçişleri Bakanlığı: 24 bin 755 kişiye adli ve idari işlem yapıldıİçişleri Bakanlığı: 24 bin 755 kişiye adli ve idari işlem yapıldı
SIRADAKİ HABER