HaberlerSağlık80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor

80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda saat 21.00'de başlayacak kısıtlama, 4 Ocak Pazartesi sabah 05.00'te sona erecek.

80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor

Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler kısıtlama süresince 10.00 ila 17.00 saatleri arasında açık olacak. Fırın ve unlu mamul satış yerlerinde ise saat sınırlaması olmayacak.

Restoranlar sadece paket servis yapabilecek. Saat 10.00 ile 24.00 arasında paket servis yapılabilecek. Ek genelge kapsamında balıkçılar da açık olacak.

Saat 22.00'den itibaren restoran, lokanta ve diğer otel salonlarında hiçbir şekilde müzik yayınına izin verilmeyecek.

Vatandaşlar, ihtiyaçları için yürüme mesafesindeki bu işletmelere gidebilecek.

Kısıtlamadan muaf olan vatandaşlar güzergâhlarının dışına çıkamayacak.

Kısmi izinden, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altındakiler yararlanamayacak.

Şehirlerarası seyahatler sadece toplu ulaşım araçlarıyla yapılabilecek.

Bugün saat 21.00'den 1 Ocak saat 10.00'a kadar il ve ilçe merkezlerinde toplanma ve kutlama alanları olarak bilinen cadde, bulvar veya meydanlara yabancı turist girişleri de yasak olacak.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER