HaberlerSağlık60 yaş üzerine aşı programı devam ediyor

60 yaş üzerine aşı programı devam ediyor

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından "Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından 14 Ocak'ta Coronavirus'e karşı başlatılan aşı uygulaması devam ediyor.

60 yaş üzerine aşı programı devam ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, cumartesi günü yaptığı açıklamada, "Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler. Ayrıca bazı risk grupları da programa dahil edildi." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı, risk grubunda olan morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastaları, Down sendromlular ve immuno supresif tedavi alanların öncelikli aşı grubuna dahil edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığının covid19asi.saglik.gov.tr internet sitesindeki verilere göre toplam aşılama 14,7 milyonu aştı.

Birinci doz aşı yapılanların sayısı 8 milyon 234 bini aşarken, 6 milyon 480 bin kişiye de ikinci doz aşı yapıldı.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER