HaberlerSiyasetMHP'li Şeker: AK Partili belediye 9 aydır hizmet veremiyor

MHP'li Şeker: AK Partili belediye 9 aydır hizmet veremiyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Talat Şeker, 12 yıllık AK Parti iktidarı döneminde ilçenin hizmet konusunda payına düşeni alamadığını söyledi. AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'a...

MHP'li Şeker: AK Partili belediye 9 aydır hizmet veremiyor
Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Talat Şeker, 12 yıllık AK Parti iktidarı döneminde ilçenin hizmet konusunda payına düşeni alamadığını söyledi. AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'a da yüklenen Şeker, "9 aydır Ereğli’de belediye manasında yapılan bir hizmet söz konusu değil." dedi.

MHP Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker, 12 yıllık AK Parti iktidarı ve 9 aylık AK Partili belediye çalışmalarını değerlendirdi. Şeker, AK Parti iktidarı döneminde ilçenin hizmet konusunda gerekli desteği alamadığını savundu. ERDEMİR'in özelleştirilmesinin ardından ilçede ekonomik çöküşün başladığını, AK Parti'nin yerel seçimler öncesinde hizmet konusunda vaatlerde bulunduğunu ifade eden Şeker, 9 aylık dönem içerisinde belediyede hizmet konusunda hiç bir gelişme olmadığını söyledi. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın, belediyeyi kazandıkları andan itibaren köklü bir hizmet çalışması başlatacaklarını söylemesine rağmen hiç bir çalışma olmadığına dikkat çeken Şeker, şöyle devam etti:

"9-10 ayını doldurmuş Ereğli’de bir AKP belediyesini izliyoruz, yakından takip ediyoruz. Belediye başkanımız 9 aydır hala şunları yapacağız, bunları yapacağız söylemleriyle hareket ediyor. Oysa 30 Mart öncesi söylemelerine bakarsak Ereğli’nin biriken sorunlarını 31 Mart sabahından itibaren hızla çözeceklerini söylemişlerdi. Ama 9 aydır Ereğli’de belediye manasında yapılan bir hizmet söz konusu değil. Yani ana başlıklar belliydi. Burada kısaca onları belirterek devam edelim. Tersaneler kapalı. Tabi belediyenin ne kadar ilgisi var, bunlar tartışılır ama 30 Mart öncesinde tersaneler kapalıydı, bugün 8 ayı dolmuş belediyemiz var, AKP iktidarı var ve tersaneler hala kapalı. Erdemir’le ilişkilerin düzeltileceği söylenmişti 30 Mart öncesinde, Erdemir’le ilişkiler ortada. Ereğli’ye fakülte kazandırılacağı söylenmişti, şu anda boşaltılan hastanenin yerine bir takım girişimler olduğu söyleniyor ama elle tutulur reel bir gelişme söz konusu değil. Yani Ereğli’nin ekonomisiyle ilgili çeşitli atılımlar yapacaklarını söylemişlerdi, biliyorsunuz bununla ilgili bir gelişme söz konusu değil. AKP ilçe başkanı, Ereğli’nin nüfusunu 150 bin yapacağız diyordu 30 Mart öncesinde. Ereğli hızla göç vermeye devam ediyor. Dolayısıyla AKP iktidarının hem yerel manada Ereğli’ye bir hizmeti söz konusu değil hem AKP’li belediyenin 9 aydır sadece lafla peynir gemisi yürütmektedirler. Ereğli şu anda bir hizmet almış veya Ereğli’nin sorunlarına bir merhem durumda mı şu anda söz konusu değil. Sayın belediye başkanımız Hüseyin Uysal, 30 Mart öncesinde kullanmış olduğu bir söylem vardı. Şunu söylüyordu kendisi; 'Ben doktorum' diyordu. Ereğli’de psikolojik olarak Ereğli bir hasta diyordu, ben bu hastayı iyileştireceğim diyordu kendisi, hatta ben hastayım ama Ereğli hastasıyım diyordu. Fakat görüyoruz ki kendi içlerindeki anlaşmazlık ve kavga gün yüzüne çıkmış durumda. Bu anlaşmazlıkları veya kavgaları çözmek üzere biliyorsunuz ayda bir, haftada bir AKP genel merkez yöneticileri buraya geliyor. Hatırlarsanız daha bir ay önceki meclis toplantısında 7 AKP’li belediye meclis üyesi CHP’nin önergesini desteklemiş yani Ereğli’deki su fiyatlarında yüzde 30 indirimi teklif eden CHP’li belediye meclis üyelerinin önergelerini 7 AKP’li belediye meclis üyesi desteklemiş bir ay sonra yani son meclis toplantısında da bunu tekrar geri çekmişlerdi. Dolayısıyla aralarında bir uzlaşmazlık bir anlaşmazlık devam ediyor. AKP ilçe teşkilatıyla ve Ereğli Belediyesi ve bölge milletvekili Sayın Ercan Candan’la bir uyuşmazlık, artık Ereğli’deki bütün halkın diline düşmüş durumda. 30 Mart öncesinde biz kavgayı bitirmeye geliyoruz diyenler maalesef saha fazla kavga ediyorlar veya kavganın dozu artmış durumda. Dolayısıyla kavgayı bitirmek isteyenler ilk önce kendi içindeki kavgayı bitirmeleri gerekmektedir."

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"
SIRADAKİ HABER