HaberlerSiyasetMaliye Bakanı Şimşek: Ekonomik kriz dönemlerinde siyasi istikrar önemli

Maliye Bakanı Şimşek: Ekonomik kriz dönemlerinde siyasi istikrar önemli

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dünyada son 60 yılın en büyük ekonomik krizinin yaşandığını belirterek, böyle bir ortamda siyasi istikrarın önem taşıdığını söyledi. Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yapılan AK Parti ilçe kongresine katılan...

Maliye Bakanı Şimşek: Ekonomik kriz dönemlerinde siyasi istikrar önemli
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dünyada son 60 yılın en büyük ekonomik krizinin yaşandığını belirterek, böyle bir ortamda siyasi istikrarın önem taşıdığını söyledi.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yapılan AK Parti ilçe kongresine katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dünyada ekonomik kriz yaşandığını ifade etti. Şimşek, "Böyle bir ortamda siyasi istikrar hayati bir önem taşıyor. Dünyada, son 60 yılın en büyük ekonomik krizi yaşandı. En büyük ticari müttefikimiz olan Avrupa ülkeleri krizden hala çıkamadı. Ortadaoğu'daki çalkantılara rağmen Türkiye, son 12 yılda milli gelirini 230 milyar dolardan 821 milyar dolara yükseltti. Etrafımızdaki sorunların bize de sirayet etmemesi için çok çalışmamız lazım." dedi.
Yapılan kongreyi tek aday olan Hüseyin Gökçeli kazandı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"
SIRADAKİ HABER