HaberlerSiyasetİşler: İktidar artık aciz değil

İşler: İktidar artık aciz değil

AK Parti Ankara Milletvekili, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler, "Artık iktidarlar Türkiye'de muktedir, aciz değil" dedi. AK Parti Nilüfer İlçe Teşkilatı'nın 5. Olağan Kongresi Çırağan Düğün...

İşler: İktidar artık aciz değil
AK Parti Ankara Milletvekili, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler, "Artık iktidarlar Türkiye'de muktedir, aciz değil" dedi.

AK Parti Nilüfer İlçe Teşkilatı'nın 5. Olağan Kongresi Çırağan Düğün Salonu'nda yapıldı. Kongrede konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, şunları kaydetti: "3 Kasım 2002 seçimleri aslında Türk baharının başlangıcıdır. Ülkemizde demokrasi olduğu için Türk baharı sandıklar vasıtasıyla 3 Kasım'da gerçekleşti. Milletimizin başlattığı o günden bu yana yolumuza devam ediyoruz. Biz iktidara geldik her alanda başarılara imza attık ve bir başarı örneği oluşturduk. Bundan dolayı da bizim başarılarımız, Türkiye'nin örnekliği birçok ülkede Arap devrimlerine ilham kaynağı oldu ve 2011’den itibaren Arap baharı yaşandı. Türkiye’de günü, geçmişi ve geleceği okuyamayanlar yanlış değerlendirmelerde bulundular. Arap baharı başladıktan sonra dediler ki Türk baharı da başlayacak. Bundan dolayı geçtiğimiz yıl mayıs ayı sonunda gezi olaylarını başlattılar. Onuda Türk baharı ile özdeşleştirdiler. Halbuki bu gafillerin Türk baharının 3 Kasım 2002’de başladığından haberleri yoktu. O hareketleri de başarısızlıkla sonuçlandı."

Sultan Abdülhamit örneğinin önemli olduğunu anlatan eski Başbakan Yardımcısı İşler, şöyle devam etti: "33 yıla yakın iktidarda kaldı ve ülkenin çöküşünü 33 yıl geciktirdi. İçerideki ve dışarıdaki hainlere karşı adeta tek başına mücadele etti. Ona, kızıl sultan, basına sansür uyguluyor dediler. Yani itibar zedelemesi yaptılar. Onu itibarsızlaştırma gayeti içinde oldular. Şimdi aynısını Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetimize yaptılar. Çünkü milletten yüzde 50 destek alan bir parti var. Onun için düğmeye bastılar. Bundan dolayı Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan’ı itibarsızlaşma kampanyası başlattılar. Bu 2013 ortalarına kadar devam etti. Yani önce zemini hazırladılar. Sonra mayıs ayında düğmeye bastılar. 14 Mayıs’ta Türkiye 60 yıl aradan sonra IMF’ye olan borcunu sıfırladı. Siz nasıl olur da borcunuzu sıfırlarsınızın cevabını 15 gün sonra sokakları harekete geçirerek, Gezi olayları vesilesiyle Türkiye genelinde ayaklanma başlatarak iktidara göz dağı verip, devirmek istediler. Çünkü yanıldıkları bir nokta vardı. Onlar hala eski Türkiye’de kalmışlardı. Ama Türkiye 3 Kasım 2002’de değişmişti. Artık iktidarlar Türkiye’de aciz değil, muktedirdir. Kurucu genel başkanımız iktidara geldiği ilk yıllarda, ‘İktidara geldiğimizi söyleyebilirim ama muktedir olduğumuzu söyleyemem’ demişti. Şimdi çok şükür muktedir olan bir iktidar, Türkiye, başbakan ve seçilmiş olan bir cumhurbaşkanı var."

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"
SIRADAKİ HABER