HaberlerSiyasetHaşim Kılıç: Aralık ayında genel bir değerlendirme yapacağız

Haşim Kılıç: Aralık ayında genel bir değerlendirme yapacağız

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine yayın yasağı getirilmesiyle ilgili soruları, "Ayaküstü yapılan bu değerlendirmeler çok farklı spekülasyona sebep oluyor. Anlamlara...

Haşim Kılıç: Aralık ayında genel bir değerlendirme yapacağız
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine yayın yasağı getirilmesiyle ilgili soruları, "Ayaküstü yapılan bu değerlendirmeler çok farklı spekülasyona sebep oluyor. Anlamlara farklı şeyler yüklüyorlar." diyerek cevap verdi.

Anayasa Mahkemesi'ne Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi Projesi kapsamında düzenlenen "İnsan Hakları Ulusal Koruma Mekanizması Olarak Anayasa Mahkemesi'ne Bireysel Başvuru Konferansı" Antalya'nın Belek turizm beldesindeki Kempinski Hotel Dome'de devam ediyor. Toplantı arasında Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, basın mensuplarının dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine yayın yasağı getirilmesiyle ilgili soruya cevap verdi. Başkan Haşim Kılıç, şöyle konuştu: "Önümüzdeki ayın içinde aralıkta ayında hepsini (basın mensupları) toplayıp bu konularla ilgili genel bir değerlendirme yapacağız. Ayaküstü yapılan bu değerlendirmeler çok çeşitli spekülasyonlara sebep oluyor. Kastımızı aşıyoruz. Anlamlara farklı şeyler yüklüyorlar. Dolayısıyla böyle önemli konular üzerine konuşmayı hiç uygun görmüyorum. Bağışlayın."

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"
SIRADAKİ HABER