HaberlerSiyasetDemirtaş: Ağrı'da bir çatışma değil önceden planlanmış bir kurgu vardı

Demirtaş: Ağrı'da bir çatışma değil önceden planlanmış bir kurgu vardı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Ağrı'da çıkan çatışmanın AK Parti’nin bir tezgahı olduğunu söyledi. Muhalefet liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'ye seslenen Demirtaş, “Gelin beraber Ağrı'ya gidelim. Olayları yerinde görüp tespit edelim. AKP’nin ülkeyi felakete sürükleyecek bu tezgahlarına izin vermeyelim. Gün bu provokasyonları birlikte önleme günü ise sayın Kılıçdaroğlu ve sayın Bahçeli’ye çağrı yapıyorum bu tezgaha hiç birimiz düşmeyelim.” dedi.

Demirtaş: Ağrı'da bir çatışma değil önceden planlanmış bir kurgu vardı
Kadıköy Meydanı’nda HDP’nin düzenlediği aday tanıtım mitinginde konuşan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın gündeminde Ağrıda meydana gelen çatışma vardı. Demirtaş, “Ağrıda ne olduğunu bütün halkımızın bilmesi lazım. Özellikle evladı askerde olan analar ve babaların bilmesi lazım. Dün Ağrı’da bir çatışma değil sahnesi önceden planlanmış, önceden sahnelenmiş kurgu bir operasyon vardı. Ben buradan muhalefet liderlerine sesleniyorum sayın Kılıçdaroğlu ve sayın Bahçeli’ye sesleniyorum. Gelin beraber Ağrı'ya gidelim. Olayları yerinde görüp tespit edelim. AKP’nin ülkeyi felakete sürükleyecek bu tezgahlarına izin vermeyelim. Gün bu provokasyonları birlikte önleme günü ise sayın Kılıçdaroğlu ve sayın Bahçeli’ye çağrı yapıyorum bu tezgaha hiç birimiz düşmeyelim. Bu tezgahı ve provokasyonu bozmak hepimizin boynunun borcudur.” diye konuştu. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER