HaberlerSiyasetDavutoğlu: Parti disiplin kurulları işletilecek ve gerekenler yapılacak

Davutoğlu: Parti disiplin kurulları işletilecek ve gerekenler yapılacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Herhangi bir şekilde bu kritik dönemde seçimlere giderken partimizi ve partimizin kitle nezdindeki itibarını sarsıcı polemiğe giren kim olursa olsun parti disiplin kurullarını işleteceğiz ve gerekli disiplin işlemlerini yapacağız." dedi.

Davutoğlu: Parti disiplin kurulları işletilecek ve gerekenler yapılacak
Bir dizi açılışlara katılmak üzere Konya’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanlığı Atış Test ve Değerlendirme Merkezi'nin açılışının ardından gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, bir gazetecinin, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in bir tweetine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın cevabı oldu. Bülent Arınç paralelci olarak suçlandı. Cevabında da ‘siz Ankara’yı parsel parsel sattınız’ gibi bir ifade kullandı. Buna ilişkin değerlendirmeniz nedir? Ankara parsel parsel satıldı mı? AK Parti olarak gelen bu karşılıklı açıklamalara yönelik bir disiplin sürecini başlatacak mısınız?" sorusu üzerine Davutoğlu şunları söyledi: "AK Parti kuralları belli, kuralları ve kurulları son derece sağlam bir zemine oturmuş bir partidir. Farklı kanaati olan, ola ki birbirleriyle farklı düşüncelere sahip olan bütün arkadaşlar, bu kurullarda, bu zeminlerde görüşlerini dile getirebilirler. Bu görüşler tartışmaya açılabilir. Atılacak adımlar varsa da hiç tereddütsüz atılır. Bu anlayış dışında çok kuvvetli bir parti disiplini de vardır. Geçmişte, bu 13 yıl içinde çok ciddi testlerden geçmiştir bu parti disiplini ve hiçbir zaman da bu disiplinden feragat edilmemiştir. Dün yapılan her iki açıklama da hem partimizin kurulları, kuralları ve disiplini açısından hem de ortak siyasi kültürümüz açısından yanlıştır. Dün Sayın Bülent Arınç ile açıklama sonrası bir araya geldik. Kendisiyle konuştuk. Kendisine kanaatlerimi ifade ettim. Bugün de Sayın Melih Gökçek ile görüşeceğim. Gerekli uyarılarda bulundum bulunacağım. Ayrıca genel başkan yardımcımıza da gerekli talimatları verdim. Herhangi bir şekilde bu kritik dönemde seçimlere giderken partimizi ve partimizin kitle nezdindeki itibarını sarsıcı polemiğe giren kim olursa olsun parti disiplin kurullarını işleteceğiz ve gerekli disiplin işlemlerini yapacağız. Kimsenin bu konuda ayrıcalığı yoktur. Çok açık bir şekilde ifade ediyorum. Türkiye, son derece önemli, geleceği belirleyici bir seçime doğru gitmektedir. Bu açıdan partimizin yarından itibaren genel merkezdeki aday adayları çalışmasını sürdüreceğim. Önümüzdeki 10 gün içinde zaten sürekli genel merkezde olacağız. Bu çerçevede genel başkan yardımcıları ve MYK ile de gerektiğinde görüşürüz. Bu andan itibaren parti disiplini, partinin itibarını zedeleyici mahiyette yürütülecek her türlü polemik gerekli işlemlere tabi tutulacaktır." (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Türkiye’nin üretmeden tüketen bir ülke oldu iddiasıTürkiye’nin üretmeden tüketen bir ülke oldu iddiasıDavutoğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli'ye "saldırı" tepkisiDavutoğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli'ye "saldırı" tepkisiCumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında reformları kamuoyuyla paylaşacağızCumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında reformları kamuoyuyla paylaşacağızAhmet Davutoğlu: "Hukuk mücadelemizi verir ve geri adım atmayız"Ahmet Davutoğlu: "Hukuk mücadelemizi verir ve geri adım atmayız"Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ silahlı saldırıya uğradıGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ silahlı saldırıya uğradı
SIRADAKİ HABER