HaberlerSiyasetCHP'li Bekaroğlu'ndan Erdoğan'a: Bugün seni kim aldatıyor

CHP'li Bekaroğlu'ndan Erdoğan'a: Bugün seni kim aldatıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili 'aldatıldık' açıklamasını sert bir şekilde eleştirdi. Bekaroğlu, “Dün aldatıldın, peki bugün seni kim aldatıyor? Belki de bakanların seni aldatıyor." dedi.

CHP'li Bekaroğlu'ndan Erdoğan'a: Bugün seni kim aldatıyor

Bahçeşehir Üniversitesinin düzenlediği ‘Adalet ve Siyaset’ konulu konferansa katılan Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim psikolojisiyle suçlu aradığını söyledi. Bekaroğlu, “Bence Erdoğan anketleri görüyor, eridiğini görüyor. Ekonomideki problemleri görüyor. Siyasetteki problemleri görüyor, çözüm süreci tıkandı bunları görüyor. Seçim yaklaşırken suçlu arıyor. Ekonomide suçlu, hain Erdem Başçı’dır, faizdir, lobidir ve paraleldir. İşte hükümeti bile suçlu ilan ediyor. ‘Bak benim haberim olmadan izleme komitesi yapıyorlar’ diye. Böyle bir psikolojiyle gidiyor ama tutturamayacaktır diye düşünüyorum ben.” açıklamasını yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili 'aldatıldık' açıklamasına tepki gösteren Bekaroğlu, “Dün aldatıldın peki bugün seni kim aldatıyor? Çok önemli konularda aldatıldığını söylüyorsun. Bende bir vatandaş olarak soruyorum bugünde birileri seni aldatıyor olabilir. Belki de bakanların seni aldatıyor. Çünkü bakanı çıktı izleme komitesi falan diye bir şeyle söyledi. Kendisi de ‘benim bundan haberim yok ben buna katılmıyorum’ dedi. Demek ki bakanları aldatıyor. Tamam seçilirsin ve ülkeyi yönetmek hakkını alırsın. Sandıkla gelir gidersin bunlar doğrudur. Ama devlet adamı aldatılmaz. Vatandaş size güvenecek. Aldatılıyorsan burada ciddi bir problem vardır. Sonra kim aldatıyor seni? Bunu çıkıp açık açık söyleyeceksin.” şeklinde konuştu. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Türkiye’nin üretmeden tüketen bir ülke oldu iddiasıTürkiye’nin üretmeden tüketen bir ülke oldu iddiasıDavutoğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli'ye "saldırı" tepkisiDavutoğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli'ye "saldırı" tepkisiCumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında reformları kamuoyuyla paylaşacağızCumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında reformları kamuoyuyla paylaşacağızAhmet Davutoğlu: "Hukuk mücadelemizi verir ve geri adım atmayız"Ahmet Davutoğlu: "Hukuk mücadelemizi verir ve geri adım atmayız"Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ silahlı saldırıya uğradıGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ silahlı saldırıya uğradı
SIRADAKİ HABER