HaberlerSiyasetCemil Çiçek: Yayın yasağı için mahkemeye yaptığım herhangi bir başvuru yoktur

Cemil Çiçek: Yayın yasağı için mahkemeye yaptığım herhangi bir başvuru yoktur

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP İstanbul Bölge Toplantısı'nda gerçekleştirdiği konuşma sırasında kendisi hakkında, 'yayın yasağı için başvurduğu' yönünde açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.CHP...

Cemil Çiçek: Yayın yasağı için mahkemeye yaptığım herhangi bir başvuru yoktur
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP İstanbul Bölge Toplantısı'nda gerçekleştirdiği konuşma sırasında kendisi hakkında, 'yayın yasağı için başvurduğu' yönünde açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasını yurtdışı programını gerçekleştirirken öğrendiğini ifade eden Çiçek, "Soruşturma komisyonu çalışmalarına yayın yasağı getirilmesi için mahkemeye yaptığım herhangi bir başvuru yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu'nun ifadesi son derece yakışıksız ve yalandır. CHP içerisinde çok değerli hukukçular bulunmaktadır. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu bu konuda mahkemeye nasıl başvuru yapılabileceğini onlardan öğrenebilir ve Ana muhalefet Partisi Başkanı olarak açıklama yapıp TBMM Başkanını zan altında bırakmadan önce gerekli inceleme ve bilgilendirmeyi yapabilirdi. Sayın Kılıçdaroğlu yaptığı bu açıklamayla TBMM Başkanı ve TBMM Başkanlığına karşı saygısız bir tavır sergilemiştir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"
SIRADAKİ HABER