HaberlerSiyasetBakan Avcı ve öğretmenler Anıtkabir'i ziyaret etti

Bakan Avcı ve öğretmenler Anıtkabir'i ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve 81 ilden gelen öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Bakan Avcı başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmenlerden oluşan heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek...

Bakan Avcı ve öğretmenler Anıtkabir'i ziyaret etti
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve 81 ilden gelen öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Bakan Avcı başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmenlerden oluşan heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Bakan Avcı'nın mozaleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi´nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Bakan Avcı, deftere şunları yazdı:
"Millet mekteplerinin başöğretmenliğini kabul edişimizin 86. yıl dönümünde yurdumuzun her köşesinden gelen öğretmenlerle huzurunuzdayız. Sizin, kahraman arkadaşlarınızın, şehit ve gazilerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu gün git gide güçlenen bir ülke olarak yoluna devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti öğretmenleri olarak her alanda olduğu gibi, eğitimde de dünyanın önde gelen ülkeleriyle yarışıyor olmanın gururunu duyuyoruz. Zamanın ruhunu doğru okuyan, bilgili özgüveni yüksek öğretmenlerimiz, en zenginliğimiz teminatımız ve iftihar vesilemizdir. İnsan sevgisini, insanlığa hizmet mefkuresini benimseyerek memleketimizin her köşesinde aşkla, şevkle görev yapmaya devam edeceğiz. Milli mücadele kahramanlarının, şehitlerimizin ecdadımızın istikameti yol işaretlerimizdir. Sizi bu özel günde bir daha saygı yad ediyoruz."

Bakan Avcı, daha sonra Mersin’den gelen öğrencilerin Öğretmenler Günü için ezberledikleri şiirleri dinledi. Başka bir öğrenci ise 'Sakarya Türküsü' şiirini Bakan Avcı’nın kucağında okudu. Avcı, öğrencinin şiirde takıldığı yerlerde yardım etti.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"
SIRADAKİ HABER