HaberlerKültür SanatYazarlar fuarın son gününde okurlarıyla buluştu

Yazarlar fuarın son gününde okurlarıyla buluştu

Van'da VATSO binasında açılan 1. Van Kitap fuarının son gününde kitaplarını imzalatmak isteyen okurlar, yazarların bulunduğu stantların önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yazarlar fuarın son gününde okurlarıyla buluştu

VAN - Van Valisi Münir Karaloğlu’nun öncülüğünde Kültür Bakanlığı, Van Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, (YYÜ) Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) ve Kültür Kenti Vakfı'nın destekleri ile  25 Mayıs'ta bu yıl ilk kez açılan Van Kitap Fuarı, Türk ve Kürt edebiyatından yazarları okurlarıyla buluşturdu.

 

Fuarın son günü, VATSO toplantı salonunda yazar Erhan Afyoncu’nun “Tarih Üzerine Konuşmalar” konulu konferansı ile başladı. Çok sayıda ziyaretçinin katılımıyla ilgi ile takip edilen konferansın sonunda Afyoncu ziyaretçilerin sorularını cevapladı.

 

Ardından Emin Narozi ve Prof.Dr. Kadri Yıldırım’ın “Meleye Cıziri” ve Bejan Matur’un söyleşileri ile devam eden konferanslarının ardından kitaplarını imzalamak için fuar alanına geçen yazarlar burada okurlarıyla sohbet etmeyi de ihmal etmediler.

 

İmza stantlarının önünde uzun kuyruklar oluşturan kitapseverler sevdikleri yazarlar ile buluşmanın sevincini yaşadı. (Murat Dalgın - İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Çocuklar engelleri birlikte aşıyorÇocuklar engelleri birlikte aşıyorKüresel emperyalizm, kültürel yozlaşmayla tahrip ediyorKüresel emperyalizm, kültürel yozlaşmayla tahrip ediyorBakan Kasapoğlu Siirtli çocuklarla 'Lastikpark' spor sahasında voleybol oynadıBakan Kasapoğlu Siirtli çocuklarla 'Lastikpark' spor sahasında voleybol oynadıAdıyaman'da turizm destinasyon toplantısı yapıldıAdıyaman'da turizm destinasyon toplantısı yapıldıHaçlı ittifakına karşı duran bir mücahid: Hüseyin GaziHaçlı ittifakına karşı duran bir mücahid: Hüseyin Gazi
SIRADAKİ HABER