HaberlerKültür SanatÜnlü Alman yazar Günter Grass öldü

Ünlü Alman yazar Günter Grass öldü

Ünlü Alman yazar Günter Grass 87 yaşında hayata veda etti. Yazıları ve romanlarıyla milyonları etkileyen ünlü yazar 1999 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştü.

Ünlü Alman yazar Günter Grass öldü
Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Başkanı Sigmar Gabriel, yayınladığı Grass’ın Almanya’ya ve demokrasiye olan katkılarından bahsetti. Günter Grass için, "Almanya’nın, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en başarılı ve ünlü edebiyatçısı” ifadelerini kullanan Gabriel, “Sosyal Demokrat Partisi olarak ailesine sabır diliyor ve Günter Grass’ın önünde saygıyla eğiliyoruz.” dedi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Siirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyorTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyor​ÖNDER: İmam Hatip Neslinin Öncüler, Hocalar ve Talebeler adlı 3 kitabın tanıtımını yaptı​ÖNDER: İmam Hatip Neslinin Öncüler, Hocalar ve Talebeler adlı 3 kitabın tanıtımını yaptıTuz Gölü muhteşem görüntüsü ile ziyaretçi akınına uğruyorTuz Gölü muhteşem görüntüsü ile ziyaretçi akınına uğruyor
SIRADAKİ HABER