HaberlerKültür SanatHassan Bin Sabit Sinema Akademisi yeni dönemde sinemaseverleri bekliyor

Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi yeni dönemde sinemaseverleri bekliyor

​2015 yılından bu yana Siyer Vakfı tarafından organize edilen Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi 7'nci eğitim yılına 13 Mart 2021 tarihinde başlıyor.

Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi yeni dönemde sinemaseverleri bekliyor

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteğiyle çalışma yürüten Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi, bugüne kadar yüzlerce Radyo Televizyon Sinema bölümü öğrencisi ve sinemaya meraklısına senaryo yazarlığı, yönetmenlik, genel sinematografi, kurgu-montaj, ışık-ses ve görüntü teknikleri alanlarında eğitim verdi. Akademi, senaryo geliştirme ve uygulama atölyelerinde teorik ve pratik eğitimler vererek son 3 yılda 20 kısa eser üretti.

2020 yılında İstanbul’un dışında Anadolu’nun 5 ayrı şehrinde (Bursa, Kastamonu, Trabzon, Konya,  Batman) birer haftalık eğitimler veren HBS Sinema Akademisi, bu yıl İstanbul’un dışında ve Anadolu’da eğitim vereceği şehirlerin sayısını yediye çıkarmayı planlıyor.

Hassan Bin Sinema Akademisinde bu yıl Yeşim Tonbaz, Abdülhamit Güler, Abdulgafur Şahin, Yusuf Ziya Gökçek, Umut Sakallıoğlu, Selman Ecirli, Murat Pay, Kubilay Erkan Yazıcı, Seyid Çolak, Bekir-Büşra Bülbül, Recep Çavdar gibi birçok deneyimli eğitmen sıralı dersler ve workshoplar gerçekleştirecek.

İstanbul’da önceki yıllardan eğitimlerine devam eden öğrencilerin 2 ayrı kademe grubunda, bu yıl eğitimlere kabul edilecek öğrenciler ile birlikte Ağustos ayının sonuna kadar toplamda minimum 300 saat olarak planlanan programın sonunda 6 kısa filmin çekilmesi planlanıyor.

2020 yılında Anadolu’da gerçekleştirilen eğitimler sonrasında her ilden 5 er öğrenci olmak üzere toplam 25 öğrenci ile çevrimiçi eğitimlerin devam ettiği HBS Anadolu kademe grubu öğrencilerinin yaz döneminde İstanbul’da 5 günlük kamp ile ayrıca bir kısa film çekilmesi planlanıyor.

Başvuruların www.hbssinemaakademi.com adresine yapıldığı akademi öğrenci kabulleri 2 aşamalı ve eğitmenlerin gerçekleştirdiği mülakat sisteminden sonra belirlenecek.

İLGİLİ HABERLER

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıMinia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyorTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyor
SIRADAKİ HABER