HaberlerKültür Sanat"Harput Musiki Müzesi" projesine ilişkin protokol imzalandı

"Harput Musiki Müzesi" projesine ilişkin protokol imzalandı

Elâzığ'da, Fırat Kalkınma Ajansı "Turizmi Destekleme Programı" kapsamında kabul edilen, "Harput Musiki Müzesi" projesinin imza töreni gerçekleştirildi.

"Harput Musiki Müzesi" projesine ilişkin protokol imzalandı

Elâzığ Belediye Başkanlığında gerçekleştirilen proje imza törenine Elâzığ Valisi Erkaya Yırık, Elâzığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doktor Abdulvahap Yoğunlu katıldı.

Proje kapsamında; tarihi Harput Mahallesinde yer alan ve mülkiyeti Elazığ Belediyesine devredilen Harput Konağının bir bölümünde oluşturulacak Harput Musiki Müzesi’nde Harput musikisine ait eserler yer alacak.

Müze içerisinde yazarlar, şairler ve musiki üstatların eserlerinin canlı tutulmasının yanı sıra balmumu heykellerle de geleneğe ait görsel zenginlik sunulacak.

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER