HaberlerKültür SanatDevlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada oldu

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada oldu

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü orkestra şefi ve besteci Selman Ada oldu.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada oldu
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü orkestra şefi ve besteci Selman Ada oldu.

2007 yılında başladığı ve bugüne kadar sürdürdüğü Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve Genel Sanat Yönetmenliği görevinden ayrılan Prof. Rengim Gökmen’in yerine orkestra şefi ve besteci Selman Ada atandı. Görevi devralan, Türkiye’nin dünyaca tanınmış opera bestecisi ve orkestra şefi Selman Ada, bugüne kadar altmıştan fazla eseri ile çok sesli batı müziği ile ulusal kültürümüzü harmanlamayı başaran, “Ali Baba ve Kırk Haramiler” operası ile dünya opera repertuvarına giren ilk Türk bestecidir.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Genel Sanat Yönetmeni görevine de atanan Selman Ada, anılan kurumlarda yeni bir dönemin başlatması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Siyer yarışmasına her yaştan ciddi teveccüh gösteriliyorSiyer yarışmasına her yaştan ciddi teveccüh gösteriliyorKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Misbah Demircan Şırnak'taKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Misbah Demircan Şırnak'taYarıyıl tatillerini "Siyer Yarışması"na hazırlanarak değerlendiriyorlarYarıyıl tatillerini "Siyer Yarışması"na hazırlanarak değerlendiriyorlarEsra Elönü ödülünü Yasin Börü'ye ithaf ettiEsra Elönü ödülünü Yasin Börü'ye ithaf ettiTarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildiTarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildi
SIRADAKİ HABER