HaberlerKültür SanatAvusturya'da Yeşiller, göçün 50. yılını Sezen Aksu ile kutluyor

Avusturya'da Yeşiller, göçün 50. yılını Sezen Aksu ile kutluyor

Avusturya'da Yeşiller Partisi ve Alevi Birlikleri Federasyonu Türkiye’den iş göçünün ellinci yılını kutlayacak. Bu kapsamda 5 Aralık'ta Sezen Aksu, Kardeş Türküler ve Ara Dinkjıan sahne alacak.Programda, Afrika’nın çeşitli ülkelerinden...

Avusturya'da Yeşiller, göçün 50. yılını Sezen Aksu ile kutluyor
Avusturya'da Yeşiller Partisi ve Alevi Birlikleri Federasyonu Türkiye’den iş göçünün ellinci yılını kutlayacak. Bu kapsamda 5 Aralık'ta Sezen Aksu, Kardeş Türküler ve Ara Dinkjıan sahne alacak.

Programda, Afrika’nın çeşitli ülkelerinden Viyana’ya yerleşmiş olan müzisyenlerin oluşturduğu “Prince Zeka” adlı grup da öncü olarak dinleyicilerle buluşacak.

Salon girişinde, 50 yıllık göç tarihinden insan portrelerinin sergileneceği bir serginin de bulunacağı etkinliğin açılış konuşmalarını, Alevi Federsyonu ve Viyana Göçmen Grubu Temsilcisiyle birlikte Viyana’nın Yeşillerli Belediye Başkan Yardımcısı Maria Vassilakou ve Gençlik Uyum Politikası Sözcüsü, Viyana Yeşiller Partisi Eyalet milletvekili Şenol Akkılıç yapacak.

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER