HaberlerGündemZonguldak Bes, Grev İçin Destek İstedi

Zonguldak Bes, Grev İçin Destek İstedi

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şube Başkanı Hayri Anıl Çetin, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasını ziyaret ederek, 5 Haziran’da yapılacak olan grev için destek istedi.

Zonguldak Bes, Grev İçin Destek İstedi
Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şube Başkanı Hayri Anıl Çetin, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasını ziyaret ederek, 5 Haziran’da yapılacak olan grev için destek istedi.

Ziyarette konuşma yapan BES Zonguldak Şube Başkanı Hayri Anıl Çetin, “Sendikamızın savunmuş olduğu kamusal hizmetlerin ulaşılabilir, nitelikli ve ücretsiz olması çerçevesinde kamusal alanı ticaretleştiren AK Parti iktidarının son süreçte yapmış olduğu kamu personel rejim değişikliği ile ilgili iş kolumuzda vergi dairelerinde ve sosyal güvenliklerde karşı karşıya geldiğimiz Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'na Büro Emekçileri Sendikası olarak ziyarette bulunduk. Kendilerine 5 Haziran’daki grevimizin gerekçelerini ve sebeplerini paylaşacağız. Kendilerinden, üyelerinden 5 Haziran’da sosyal güvenlik kurumuna ve vergi dairelerine gitmeyerek greve destek vermelerini talep edeceğiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Zeki Dirlik ise, “Kamu kurumlarında özelleştirme çabaları ülkemize zarar veriyor gerçekten. Her siyasi iktidara göre değişik tablo çıkar. Kamuya siyaseti sokmamak lazım. Performans değerlendirmesi ucu açık bir değerlendirmedir. Nereye gideceği belli olmaz. Ben arkadaşların bu haklı grevini destekliyorum. 5 Haziran’da yapacakları grevde bizde taleplerini yerine getirmek için elimizden geleni yapacağımızı da buradan söylüyorum. Kendilerine 5 Haziran’daki grevde başarılar diliyorum” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Karda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldıKarda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazasıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazasıMeteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısıMeteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandı
SIRADAKİ HABER