HaberlerGündemZeugma Antik Kenti'nde kaçak kazı yapan 4 kişi gözaltına alındı

Zeugma Antik Kenti'nde kaçak kazı yapan 4 kişi gözaltına alındı

Gaziantep'in Nizip ilçesindeki Zeugma Antik Kenti’nde kaçak kazı yaparken yakalanarak gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Zeugma Antik Kenti'nde kaçak kazı yapan 4 kişi gözaltına alındı

İlçenin Samandöken Mahallesinde bulunan ve birinci derece sit alanı ilan edilen Zeugma Antik Kenti bölgesinde kaçak kazı yapan 4 kişi Nizip İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheliler, Nizip İlçe Jandarma Komutanlığındaki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin kazı yaptıkları yaklaşık 3 metre derinliğinde bir metre genişliğindeki alanda, bir dedektör, bir balyoz, 2 kazma, bir kürek ve bir kova bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Ankara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıAnkara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıÇöken binanın altında kalan kadın hayatını kaybettiÇöken binanın altında kalan kadın hayatını kaybettiMARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklamaMARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklamaÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıMalatya'da kardan kapanan yolların açılması için çalışma sürüyorMalatya'da kardan kapanan yolların açılması için çalışma sürüyor
SIRADAKİ HABER