HaberlerGündemZafer Bayramı'nın 92. yılı Ereğli'de kutlandı

Zafer Bayramı'nın 92. yılı Ereğli'de kutlandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıldönümü çeşitli törenlerle kutlandı.

Zafer Bayramı'nın 92. yılı Ereğli'de kutlandı
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıldönümü çeşitli törenlerle kutlandı.

Ereğli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 2. tören, Karadeniz Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay makamında bayram tebriklerini kabul etti. Devrim Bulvarındaki 3. tören ise saat 10.00’da başladı. Kaymakam Çay, bir süre önce göreve başlayan Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Hasan Doğan, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile birlekte halkın ve askeri erkanın bayramını kutladı. Ardından İstiklal Marşı okundu.

Deniz Kurmay Binbaşı Sami Tulgar günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma yaptı.Tulgar’ın konuşmasının ardından törende Nurdan ve Orhan Oğuz İlkokulu öğrencisi Tuğba Alagöz 'Zafer Türküsü' adlı şiirini okudu. Liva Nur Altan'ın 30 Ağustos adlı şiirini okumasının ardından Belediye Folklor Ekiplerinin halk oyunları gösterileri sergilendi. Tören daha sonra gaziler ve askeri birliklerin katıldığı tören geçişi ile sona erdi.

Gerçekleştirilen törene ayrıca Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Temel, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticilerinin yanı sıra kahraman gaziler ile vatandaşlar katıldı.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER