HaberlerGündemZabıtadan kaldırım işgali denetimi

Zabıtadan kaldırım işgali denetimi

​Halkın çözülmesini istediği sorunların başında gelen kaldırım işgalleri ile ilgili denetim gerçekleştiren zabıta müdürlüğü ekipleri, kaldırımları işgal eden esnafları uyardı.

Zabıtadan kaldırım işgali denetimi

Adıyaman’da kapsamlı bir kaldırım işgali denetimi geçiren Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanında yaptığı denetimlerde kaldırımı işgal eden esnafa uyarılarda bulundu.

Denetimler hakkında bilgi veren yetkililer, kaldırımları işgal eden esnafın sözlü olarak uyarıldığı, işgale devam etmesi durumunda yazılı bir ihbarname gönderdiklerini yine işgalin devam etmesi halinde de Kabahatler Kanunu gereği cezai işlem uyguladıklarını dile getirdi.

Kaldırımların vatandaşların ortak kullanım alanı olduğunu söyleyen yetkililer “Vatandaşların rahatlıkla kullanabilmesi gereken kaldırımların bazı esnaflar tarafından işgal edilmesinden dolayı ortaya çıkan olumsuzluğu gidermek için denetimlerimiz sıklaştırıp, işgale sebep olan esnaflarımıza gerekli uyarıları yapıyoruz. Vatandaşlarımızın daha rahat yaşanabilmeleri için gece denetimlerimizi sürdüreceğiz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER