HaberlerGündemZabıta bayram öncesi denetimlerini artırdı

Zabıta bayram öncesi denetimlerini artırdı

Seyhan Belediyesi Zabıta ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi tatlı, pasta ve bayram şekeri imalathaneleri ile satış yerlerindeki denetimleri arttırdı.

Zabıta bayram öncesi denetimlerini artırdı
Seyhan Belediyesi Zabıta ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi tatlı, pasta ve bayram şekeri imalathaneleri ile satış yerlerindeki denetimleri arttırdı.

Kontrollere bizzat katılan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, halk sağılığının her şeyin önünde geldiğini söyledi. Başkan Karalar, " Ramazan Bayramının bir başka isimi şeker bayramıdır. Şekerin en fazla tüketildiği bayramdır. Son yıllarda bütün gıda malzemelerin DNA’sı ile oynamaya çalışıyorlar. GDO'lu ve buna benzer bir sürü şey insan sağlığını tehdit ediyor. Bu tatlıcılarda da var. İnsan sağlığını etkileyecek ürünler kullananlar da var.” dedi. Hem vatandaşı hem de esnafı koruyacaklarını belirten Karalar, “Esnafa zara vermek gibi niyetimiz yok. Ancak esnaf haksız kazanç sağlıyorsa, insan sağlına uygun olmayan maddeler kullanıyorsa bunu önlemekte bizim görevimiz. Arkadaşlara da talimat verdik, adil ve eşik bir şekilde davranacaklar. Kim ki vatandaşın sağlığına aykırı davranıyorsa hemen cezai işlem başlatıp kapatacaklar. Biz vatandaştan yana tarafız. Esnaf bizim için çok önemli, dürüst çalışan vatandaşın sağlığına helal getirmeyen esnaf ise göz bebeğimizdir." şeklinde konuştu.

Denetimler ile ilgili açıklama yapan Adana Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı da denetimleri memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Merdiven altı imalathaneler konusunda vatandaşları ve yetkilileri uyaran Taylancı,"Bayram öncesi ilçe belediyelerinin yaptığı denetimlerin çok olumlu buluyoruz. Esnaf olarak ricam hem haksız rekabetin önlenmesi hem de merdiven altında özellikle baklavalarda ve kadayıflarda Antep fıstığı adı altında kullanılan yer fıstığının boyanıp bezelyenin çekilip kullanılmasının önlenmesi. Antep fıstığını kilosu 90 lira ama yer fıstığını boyayıp Antep fıtığı görünümüne dönüştürüyorlar. Özellikle hiç ummadığınız çok güzel yerlerde dahi istenmeyen usulsüzlükler yaşanabiliyor. Başkanımızın bu denetimi de bizleri mutlu etmiştir." ifadelerini kullandı.


İLGİLİ HABERLER

Şanlıurfa'da sokağa çıkma kısıtlamasının 7'inci haftasında caddeler boş kaldıŞanlıurfa'da sokağa çıkma kısıtlamasının 7'inci haftasında caddeler boş kaldıMardin'de aynı aboneye birer gün arayla 2 fatura kesildiMardin'de aynı aboneye birer gün arayla 2 fatura kesildiAKOM'dan İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısıAKOM'dan İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısıCumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüştüYoncalı Barajı ile 174 bin dekar arazinin su ile buluşturulması bekleniyorYoncalı Barajı ile 174 bin dekar arazinin su ile buluşturulması bekleniyor
SIRADAKİ HABER